Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Smite – Darmowe gry akcji na PC

Smite Online to darmowa produkcja z gatunku gier MMO, łącząca elementy dynamicznej gry akcji, RPG, zręcznościówki oraz MOBA, czyli walk wielu graczy na jednej zamkniętej arenie. 

Tym razem gracz mam możliwość zostać jednym z mitologicznych bóstw i prowadzić oddziały do walki z przeciwnikiem. Celem każdej drużyny jest zdobycie punktu taktycznego znajdującego się na terenie przeciwnika. Gra zadebiutowała w marcu 2014 roku.
Rozpoczynając zabawę, wybieramy jednego boga z ponad 70 możliwości do wyboru. Autorzy gry dogłębnie przestudiowali wszystkie znane mitologie (Egipskie, Greckie, Chińskie, Hinduskie, Nordyckie, Romańskie, Rzymskie i jeszcze kilka innych których nie pamiętam). Powstała w ten sposób nie mała lista.

gry mmoBogów podzielono na klasy, ofensywne, defensywne, walczące na dystans lub w zwarciu i wyposażono ich w szereg umiejętności z których byli znani z opowiadań. Przykładowo Zeus ciska piorunami w przeciwników, a Thor walczy przy pomocy wielkiego młota wojennego.
Każdą postać wyróżniają statystyki i wyżej wspomniane umiejętności, które rozwijamy za zdobyte doświadczenie i złoto. Ponad to możemy ulepszać nasze bóstwo zmieniając ekwipunek w postaci przedmiotów, elementów pancerza czy broni, które zwiększają statystykę.
Maksymalny poziom, który można wbić na jednej postaci wynosi 20. Każdy nowy poziom pozwala ulepszyć jedną z 4 umiejętności głównych. To w jaki sposób tego dokonamy, wpływa na unikalnym build naszego herosa. Istnieją miejsca w których można zabijać niezależne potwory za które otrzymujemy złoto i doświadczenie.

Walka w grze Smite oparta jest na zręczności, odpowiednio wykreowanej postaci (skile + itemy), oraz indywidualnych umiejętnościach taktycznych gracza.
W grze dochodzi do rywalizacji dwóch obozów których celem jest zdobycie punktu strategicznego w obozie przeciwnika. Poza „żywymi” graczami z pomocą przychodzi sztuczna inteligencja w postaci kilkuosobowego wojska atakującego nieustannie obóz wroga. Porusza się ono po wyznaczanej ścieżce i łatwo można przewidzieć ich kolejny krok.

Smite oferuje kilka trybów rozgrywki jak Siege, Arena, 3na 3 lub 1 na 1. Każdy z trybów oferuje inne nagrody i jest ograniczony czasowo.

Sterując postacią mamy widok zza pleców (perspektywa trzeciej osoby) podobnie jak w większości gier zręcznościowych, RPG czy strzelanek. Jest to jedna z większych zalet tej produkcji porównywanej do systemu wprowadzonego do takiej gry MMO jak Warcraft III. Jednak tam widok kamery jest z góry (z lotu ptaka) i był pozbawiony elementów zręcznościowych.

Smite to gra z naciskiem na dynamiczna akcję oraz umiejętności gracza!

darmowe gry do pobraniaOdchodzi się powoli od klasycznych rozwiązań tak zwanego „targetowania” na rzecz zręcznościowych umiejętności graczy. Rozwiązanie to zwiększa stopień trudności oraz zaangażowania. Aby trafić cel trzeba się teraz o wiele bardziej skupić i  przewidzieć pozaczynania przeciwnika. Czas reakcji i wykorzystanie potencjału skili odgrywa ważną, jak nie kluczową rolę w całej zabawie. Gracze szybko zorientowali się że rozwiązania strategiczne i walki skoordynowane przykładowo za pomocą komunikatorów głosowych ( jak Team Speak) przynoszą ciekawe rezultaty. Gra niesie ze sobą naprawdę szeroki wachlarz możliwości zarówno gry wieloosobowej jak i w pojedynkę.

darmowe gry akcjiSmite, Jeżeli chodzi o grafikę sprostał wymaganiom graczy, tekstury oraz modele postaci są dopracowane w najmniejszych szczegółach. Kolorystycznie również trafiono w dziesiątkę. Po mimo fikcyjnego świata fantasy nie znajdziemy tutaj bajkowej kolorystyki rodem z Disneyland-u. Zachowano proporcję co jest dużą zaletą. Jednak jeżeli chodzi o muzykę już nie można tyle dobrego powiedzieć. Motywy dźwiękowe towarzyszą nam podczas całej rozgrywki, lecz w większości są to elementy walki i wszystko co z nią związane, Brakuje czasami jakiejś przyjaznej dla ucha melodii w tle.

Należy również wspomnieć, że Smite posiada wbudowany system mikropłatności, doskonale znany dla gatunku (free to play). Nie ma on jednak w tym przypadku dużego wpływu na grę oraz na sam balans rozgrywki. Postawiono na niepowtarzalny wygląd przedmiotów oraz zwiększone bonusy. Zagraj w SMITE!
 

Smite wymagania sprzętowe:Minimalne:

System: XP (sp2), Win7 lub Vista

Procesor: Core 2 Duo 2.4 GHz lub Athlon x2 2.7GHz

RAM: 2 GB dla XP, dla Vista oraz win7

Karta graficzna: ATI lub Nvidia 512 MB

Dysk twardy: 10 GB wolnego miejscaZalecane:

System: XP (sp2), Win7 lub Vista (64bit)

Procesor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz

RAM: 4GB

Karta graficzna: Nvidia Gtx 560/ AMD Radeon HD 6950 lub lepsza

Dysk twardy:

10 GB wolnego miejsca.


 

Autor: Arkadiusz Żurawski, dnia 11.15.2014 roku


0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl