Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Travian PL – Darmowe gry strategiczne

Travian to jedna z najpopularniejszych i ciesząca się dużym uznaniem, darmowa gra przeglądarkowa. Poza oczywistym strategicznym charakterem, spotkamy tutaj również elementy gier ekonomicznych czy RPG. W grze rywalizują trzy frakcje których celem jest stworzenie najlepszej osady, a wygrywa ten kto pierwszy wybuduje „Cud świata”. Gra pomimo swojego wieku (swój debiut miała w 2004 roku) nadal potrafi przyciągnąć zainteresowanie graczy z całego świata, co potwierdza ilość fanów na Facebooku czy licznik online na stronie głównej.

W grze Trawian rozpoczynając przygodę musimy opowiedzieć się po jednej ze stron trzech nacji. Są nimi Galowie, Rzymianie oraz Germanie.

  • Galowie – Na pierwszy rzut oka są świetnymi obrońcami zarówno pod względem wojska jak i architektury. Drugim z ich atutów jest szybkość, która jest niezwykle przydatna na polu bitwy oraz w handlu. Sprytny i inteligentny naród wyszkolony w tworzeniu pułapek.

  • Germanie - Wojska których atutem jest skuteczny atak i umiejętność plądrowania wszystkiego co im wpadnie w ręce. Posiadają najlepszą armię zdolną do podbicia każdej osady. Gorzej już jest jeżeli chodzi o obronę z powodu złej organizacji oraz niezdyscyplinowania.

  • Rzymianie - Słyną z niezwykłej architektury oraz niezwykle zdyscyplinowanego wojska, Piechurzy nie mają sobie równych, jednak jeżeli chodzi o kawalerie konną to nie błyszczą przykładem. Mury obronne wzniesione przez Rzymian są w stanie odeprzeć nawet najbardziej zmasowany atak i są bardzo trudne do sforsowania. Poza tym ich specjalnością są maszyny oblężnicze.

Trawian to gra która ma zakończenie!

Obecne produkcje spotykane w świecie gier MMO oferują rozgrywkę, która trwa bez końca, przez co zabawa z czasem staje się monotonna i po prostu nudzi. Wielkim zaskoczeniem jest fakt iż w Travian, gra ma swoje zakończenie. Odpowiedzialny za to jest wyżej wspomniany Cud Świata. To budowla, której wybudowanie przez któregoś z graczy oznacza zakończenie sezonu na danym serwerze. Nie jest to jednak codzienne wydarzenie.

Zazwyczaj raz do roku pojawia się wioska Natarów, którą trzeba jak najszybciej zdobyć. A następnie korzystając z artefaktów, wybudować cud świata. Jeżeli ktoś tego dokona, gra zostaje zrestartowana i cały cykl przebiega na nowo.

W grze przeglądarkowej Trawian spotkamy cztery niezależne rodzaje surowców. Glina, Żelazo Zboże oraz Drewno. Każde z nich pozyskać można w dwojaki sposób. Wydobywając z zasobów naturalnych lub handlując z innymi graczami. Pozyskiwanie ich to nie wszystko, trzeba mieć miejsce w którym je można przechować i przerobić do dalszego wykorzystania. Z pomocą przychodzi rozbudowany system budowli i rozwoju. Wraz z upływem czasu i postępu w grze, uzyskamy dostęp do coraz to większej gamy możliwości. Każdy budynek ma własna skalę wyrażoną w poziomach które odzwierciedlają stan zaawansowania i możliwości. Są trzy zasadnicze typy : Handlowe, Przemysłowe oraz Wojskowe. W każdym z nich znajdziemy wszystkie niezbędne budowle rozpoczynając od tartaku, poprzez stragan aż do koszar wojskowych.

Własna postać w grze strategicznej? Tylko w Travian!

Kolejne interesujące i zaskakujące pozytywnie rozwiązanie. Każdy z graczy posiada własnego bohatera, dla którego przygotowano szereg zadań do wykonania, kilkadziesiąt przedmiotów (bronie zbroje itd.) w które można go wyposażyć, zwiększając w ten sposób statystyki. A co najważniejsze można brać czynny udział w bitwie!
Poza budowaniem, walka z innymi graczami czy wypełnianiem misji, w grze Tarawian możemy zakopać przysłowiowy topór wojenny i poszukać sprzymierzeńców. Niezbędna jest do tego Ambasada, którą należy wybudować we własnej sadzie. Uzyskamy dzięki niej możliwości negocjacji z sąsiadami i łączenia się w większe obozy. Wspólnymi siłami osiągniesz zawsze więcej niż w pojedynkę. Ciekawą opcją jest swobodna wymiana towarów między graczami.

Trawian ciągle się rozwija i zostają prowadzane częste aktualizacje. Gracze biorą czynny udział w tworzeniu gry. Jeżeli więc lubisz rozgrywkę strategiczną w starym dobrym stylu, w nowej oprawie graficznej, Spróbuj swoich sił w tej darmowej grze przeglądarkowej. Zagraj w Travian PL0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl