Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Tribal Wars 2 – kontynuacja legendy, czyli Plemiona 2

Plemiona 2 to darmowa gra mmo, w której przyjdzie nam zarządzać własną wioską, zdobywać bogactwo oraz podbijać nowe tereny
Średniowiecze klimaty idealnie odzwierciedlają warunki i obyczaje zaprezentowane w grze. Autorem jest studio InnoGames, to samo które odniosło olbrzymi sukces z pierwszą częścią gry. Głównym celem rozgrywki jest nieustanny rozwój własnej osady, dbanie o potrzeby mieszkańców i zdobywanie nowych terenów, oraz interakcja z innymi graczami. Tribal Wars 2 jest darmową grą przeglądarkową online. Poprawiona oprawa graficzna oraz funkcjonalność przy zachowaniu mechanizmów z pierwszej części sprawią, że już teraz gra Plemiona 2 jest uznawana za lepszą od swojej poprzedniczki. Gra została udostępniona dla wszystkich we wrześniu 2014 roku.


Gry strategiczneJako iż jest to typowa gra strategiczna, Jej główną cechą jest rozbudowywanie własnej osady oraz wyścig zbrojeń. Na początku gracz ma we władaniu jedną wioskę, którą musi umiejętnie ulepszać, wykorzystując zdobyte surowce i złoto. Niezbędne to tego są odpowiednie typy budowli których jest kilkadziesiąt w Plemionach 2. Ratusz odgrywa znaczącą role w całej zabawie. Od niego zależy w jakim tempie nasze wioski będą się rozwijać, zarówno tych które już posiadamy jak i tych które przyjdzie nam podbić. 

Do naszej dyspozycji udostępniono (w każdej wiosce) Akademie, Koszary, Szpital, Rynek, Kaplice, Plac, Magazyn, i Tawernę. Każde z nich odgrywają znaczącą rolę w systemie produkcyjnym, co przekłada się na rozwój gospodarczy i wojskowy.

Głównych surowców dostępnych w grze Plemiona 2 można wyróżnić trzy: Drzewo, Glina i Żelazo. Zapasy żywność również odgrywają ważną rolę, można je pozyska za pomocą budowy farm, grabiąc inne wioski, lub kupić je na targowisku.. Po kilku tygodniach gry mogę śmiał powiedzieć, że bardziej opłacalne jest drugie rozwiązanie. Ilość żywności ma wpływ na liczbę mieszkańców i wojska.

Plemiona 2 to przede wszystkim walka, a najlepszą obroną jest atak!

Niema co ukrywać, że najważniejszą strona gry jest aspekt militarny. Im większe i prężniejsze są nasze oddziały tym mamy większą szanse na obronę własnych obozów i wygraną podczas najazdu na wroga. Podbijając i grabiąc sąsiednie tereny szybko możemy się wzbogacić i pozyskać nowych sojuszników. Wielu graczy twierdzi, że prowadzenie ciągłych wojen to najlepsza metoda na sukces w Tribal Wars 2, spychając na drugi plan rozbudowę miast. Warto również nastawić się na obronę, gdyż atak wroga na nasze obozy jest nieunikniony zwłaszcza w pierwszych etapach gry.


Tribal wars 2 - wojskoRozróżnić można trzy zasadnicze rodzaje jednostek. OBRONNE, OFENSYWNE i SPECJALNE.
Każde z nich posiadają wady i zalety. Jedne są szybsze na polu bitwy, inne doskonale nadają się do atakowania wroga (np. Topornik), a jeszcze inne odpowiadają za obronę własnych obozów (np. Łucznik). Jednostki specjalne charakteryzują się dodatkowymi umiejętnościami, które wspierają określoną grupę. przykładowo Rycerz z bronią „Halberd of Guan Yu” zwiększa atak i obronę włóczników.  Koszty rekrutacji oraz treningu różnią się zależnie od jednostki wojska. 

Warto również wspomnieć o tym, że w grze Plemiona 2 aspekt wojskowy za sprawą podziału zyskał nową jakość, inną od pozostałych gier tego typu. Nie sprawdzi się tutaj masowe tworzenie wojsk i nasyłania ich „kupą” na wroga niezależnie czy jest to łucznik czy miecznik. Odpowiedni rodzaj wojska sprawdza się tylko w danej sytuacji.

Jako iż Plemiona 2 to gra mmo, która pozwala na wspólną zabawę wielu graczy jednocześnie, nie zabraknie tutaj interakcji z innymi graczami z całego świata. Zawieranie sojuszy w pewnym momencie rozgrywki jest niezbędne do dalszego rozwijania się i podbijania coraz to nowszych terenów. Nie było by to jednak możliwe w pojedynkę, łącząc się w tytułowe plemiona, wspólnymi siłami walczymy o dominacje na danym serwerze.

Za pomocą Rynku możemy wymieniać , sprzedawać i kupować podstawowe towary (drewno,glina, żelazo i oczywiście złoto). Aby z niego korzystać niezbędne Jest ulepszenie ratusza do 8 poziomu. Ilość handlarzy w danej osadzie, również zależy od jego poziomu. Istnieje możliwość zaopatrywania sojuszników.

Interfejs gry na początku sprawa wrażenie nieco skomplikowanego, lecz po kilku minutach zabawy i zorientowaniu się w położeniu poszczególnych ikon, można śmiało powiedzieć, że został wykonany optymalnie. Oprawa graficzna i dźwiękowa znacznie się polepszyła od poprzedniej części i nie odstaje w żadnym stopniu od innych darmowych gier przeglądarkowych. Należy również wspomnieć o wbudowanym systemie mikropłatności, który może przyspieszyć nieco rozgrywkę, lecz nie ma znaczącego wpływu na balans samej gry.

Podsumowując, autorzy dali nam kolejna świetną grę strategiczną w nowej szacie wizualnej, i kilkoma dodatkami, zachowując przy tym to co było najlepsze w pierwszej części. Plemiona odniosły wielki sukces w Polsce i nadal cieszą się wielką popularnością, za sprawą prostych i jasnych rozwiązań których próżno szukać w dzisiejszych grach mmo. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika gier strategicznych!


Zagraj w Plemiona 2

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl