Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Desert Operations - Wojenna gra strategiczna, po polsku w przeglądarce

Desert Operations to darmowa gra MMO nieco różniąca się od większości gier przeglądarkowych, gdyż świat i czas gry w jakim jest osadzona nawiązuje do ówczesnych czasów XXI wieku. Gracz stając na czele własnego państwa zarządza nim, bogaci się, zawiązuje sojusze i staje do walki z innymi przywódcami. Gra opiera się na wnikliwych statystykach i rozwiązaniach wojenno – taktycznych.


Operacja Desert bo tak można tłumaczyć ten tytuł, odzwierciedla strukturę państwa gdzie jak w prawdziwym życiu najważniejszymi aspektami są pieniądze i układy polityczne. Jako nowy gracz wejdziesz w posiadanie niewielkiego terenu gdzie założysz własne centrum dowodzenia, siedziby wojskowe i dyplomatyczne. Każdy twój ruch będzie miał wpływ na rozwój, a złe decyzje nie pozostaną bez echa.

Desert Operations - darmowe gry mmoRozpoczynając zabawę w Desert Operations na początku należy się skupić na odpowiedniej infrastrukturze naszego państwa. Każdy z budynków ma swoje przeznaczenie, mocne oraz słabe strony i odpowiada za coś innego. Przykładowo domy mieszkalne przynoszą stały dochód w postaci podatków od mieszkańców, rafinerie czy kopalnie złota również w perspektywie czasu przyniosą nam spore zyski, które najlepiej zainwestować w wielkie fabryki o charakterze militarnym lub gospodarczym, czy uniwersytety na których prowadzi się badania nad nowymi technologiami.

Jeżeli w odpowiedni sposób wykorzystamy zasoby naturalne i dorzucimy do tego zebrane podatki w szybki i łatwy sposób nasze państwo urośnie w siłę i będziemy się liczyć na arenie międzynarodowej gdzie zaczyna się prawdziwa zabawa. A nasi sąsiedzi z respektem i szacunkiem będą rozważać każdy atak lub propozycję pokojową.

Desert Operations PL – słów kilka na temat budowli i infrastruktury.

W grze dostępne są trzy rodzaje budowli:

Produkcyjne: odpowiadają za wydobycie i zwiększenie zasobów naturalnych takich jak złoto czy ropa, a także szeroko pojęty przemysł (wyprodukowana broń czy amunicja może zostać sprzedana z zyskiem)

Militarne: to tutaj stworzysz wojsko w każdym wydaniu, do dyspozycji są jednostki powietrzne, morskie i lądowe w wersji ofensywnej i defensywnej. Każda jednostka specjalizuje się w swojej dziedzinie i cechuje się mocnymi i słabymi stronami.

Zarządzania: służą do wydawania rozkazów, zarządzania złożami naturalnymi i pieniędzmi mowa tu o bankach, centrach dowodzenia, siedzibach wojskowych czy centrach handlowych.


Desert Operations - Sojusz w przeglądarce WWWGdy już „obrośniemy w piórka” i nasze wirtualne państwo zacznie rosnąć w siłę warto poważnie zastanowić się nad atakiem wrogiego państwa. Początkowe potyczki nie powinny przysporzyć większych problemów, lecz poważne starcie z naprawdę silnym wrogiem może być bardzo trudne i trwać znacznie dłużej. Na szczęście w tej darmowej grze MMO jaką jest Desert Operations możemy nie tylko walczyć z innymi graczami, ale i zawierać z nimi sojusze i łączyć siły. 


Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści, ale i niesie pewne ryzyko i konsekwencje na froncie. Należy odpowiednio dobierać sojuszników, najlepiej tak aby się wzajemnie uzupełniać na polu walki. Przykładowo jeśli naszym słabym punktem jest armia, lecz nie brakuje nam gotówki to najlepiej wejść w sojusz z kimś komu brakuje pieniędzy, lecz posiada dobrze zorganizowane i rozwinięte technologicznie siły zbrojne.

Desert Operations - walka! Desert Operations to interesująca gra wojenno-strategiczną i co rzadko się zdarza osadzona jest we współczesnym czasie. Jeżeli więc chcesz odpocząć od świata fantasy (jaki oferują inne gry tego typu) i chcesz zobaczyć jak to jest być prawdziwym przywódcą współczesnego państwa, zagmatwanego w liczne konflikty i politykę oraz wojskowe potyczki spróbuj swoich sił w Desert Operations. Gra jest darmowa i nie wymaga instalacji, wystarczy połączenie internetowe i dowolna przeglądarka internetowa! Zobacz czy sprawdzisz się w roli prezydenta;)
 Zagraj w Desert Operations 
Autor: Arkadiusz Żurawski, dnia 28.09.2015r. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl