Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Forge of Empires – Strategia MMO przez wszystkie epoki znane ludzkości

Forge of Empires to darmowa gra strategiczna na przeglądarkę w której gracz pnie się po szczeblach ewolucji od epoki kamienia łupanego do czasów teraźniejszych, budując, ulepszając i rywalizując z innymi graczami, którzy również chcą zostać absolutnymi władcami i panować po wsze czasy!Grę stworzył studio InnoGames w 2012 roku, które specjalizuje się w strategiach MMO na przeglądarkę. Znane jest z takich tytułów jak Plemiona 2 czy Elvenar, które cieszą się ogromnym uznaniem wśród graczy i nieustannie się rozwijają. Nie inaczej jest i z FoE, sam fakt, iż gra istnieje już na rynku od kilku dobrych lat i nadal powstają nowe serwery oraz aktualizacje, świadczy o tym, że tytuł jest warty uwagi każdego gracza który ma zacięcie strategiczno-ekonomiczne. Aby nie było zbyt pięknie, należy wspomnieć, że każda z gier wydanych przez to studio posiada model dobrowolnych mikropłatności w zamian za bonusy i usprawnienia, które zazwyczaj przyspieszają procesy produkcyjne konkretnych jednostek (np. wydobywanie kamienia czy drewna). Nie jest to jednak nic nowego, praktycznie wszystkie darmowe gry przeglądarkowe w dzisiejszych czasach są sponsorowane właśnie z modelu free to play.

 Zagraj w Forge of Empires

W Forge Of Empires przejdziesz długa drogę od jaskiniowca z włócznia po astronautę eksplorującego kosmos.


Strategia MMO
Każdy nowy gracz otrzymuje na własność maleńka prehistoryczną osadę umieszczoną gdzieś na skraju kontynentu i po krótkim wprowadzeniu (samouczku) musi sobie poradzić w tym surowym surwiwalowym świecie. Jako przyszły władca masz za zadanie zaopiekować się osadnikami którzy odpowiednio pokierowani będą wiernie służyć i wykonywać dla nas przeróżne zadania. Gra oferuje 12 głównych epok historycznych zaczynając od kamienia poprzez epokę brązu, żelaza, średniowieczna, czasów kolonialnych, przemysłu, aż po czasy współczesne. Każda zmiana epoki wymaga sporego zaangażowania się gracza w rozwój miasta i ciągłe ulepszanie oraz odkrywanie nowych terenów na których znajdują się bogactwa naturalne. Wykonując zadania, zdobywamy punkty dzięki którym rozwijamy drzewko z nowymi technologiami. To daje nam dostęp do coraz to nowocześniejszych i lepszych konstrukcji, które umacniają naszą pozycje w rankingu serwera.

Pamiętaj że w FoE nie jesteś sam, inni też chcą zagarnąć bogactwo dla siebie!


FoE - darmowa gra MMO
Jeżeli wydawało się wam, że będziecie sobie beztrosko obsiewać pole, budować chatki i rozwijać się w sielankowym świecie to się grubo mylicie! W Forge of Empires każdy z graczy prędzej czy później stanie do krwawej walki, a ceną tej rywalizacji będą surowce naturalne, nowe niezamieszkałe tereny lub prowincje własnego państwa. Walka odbywa się w systemie turowym na heksagonalnym polu bitwy (przypominającym plastry miodu) pełnym przeszkód i osłon naturalnych, które odpowiednio wykorzystane mogą bardzo się przydać w bitwie. Aby wygrywać taktyczne pojedynki i umiejętnie się bronić już od samego początku należy pomyśleć o własne armii i specjalnych budynkach wojskowych w których można szkolić i dozbrajać wojowników. Każdy dobry strateg wie, iż podstawą prawidłowego rozwoju i dostatku królestwa jest potężna i dobrze zarządzana armia.

Wymieniaj towary, handluj z innymi to klucz do szybszego rozwoju w Forge of Empires


Darmowe gry strategiczne na przegladarke WWW
Każdy kto grywa w strategiczne gry mmo wie, że w pewnym momencie zaczyna brakować mu jakiegoś surowca niezbędnego do dalszego rozwoju królestwa. Z pomocą przychodzą twórcy i wykorzystując fakt iż do gry logują się tysiące graczy z całego świata, którzy maja podobny problem. Postanowili umożliwić im swobodne (do pewnego stopnia) handlowanie między sobą wszelkimi towarami. Można wymieniać się lub sprzedawać dobra za określona ilość monet, uzupełniając w ten sposób materiały zgromadzone w ratuszu lub po prostu powiększając własny mieszek. Podkreślenia wymaka fakt iż swobodna wymiana towarami między graczami zachodzi w obrębie gildii, a jeżeli chcemy coś kupić lub sprzedać od nieznanego gracza trzeba wydać na to punkty rozwoju.

Prawdziwą „wisienką na torcie” jest podkład dźwiękowy, który idealnie został dopasowany do klimatu i danej epoki, przyjemne odgłosy tętniącej życiem osady oraz okalających ją terenów sprawiają wrażenie żyjącego świata, który tylko czeka na jego odkrycie! Graficznie gra jest przyjemna dla oka, lecz nie powala na kolana, ręcznie malowane tekstury, dbałość o szczegóły, jak na grę z 2012 roku (która ciągle jest aktualizowana) wygląda nie najgorzej.

Poza oczywistym aspektem rozrywkowym, Forge of Empires może nas również sporo nauczyć. Gracze stopniowo odkrywają nowe epoki i związaną z tym architekturę oraz działania zbrojne. Można przyjrzeć się jak kiedyś wyglądały budynki, wojsko i życie zwykłych ludzi w danej erze. Autorzy gry starali się wiernie oddać wygląd i zachowanie każdej jednostki, co dla wprawnego oka gracza może stanowić interesujące źródło informacji, połączone z dobra zabawą.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl