Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Stronghold Kingdoms Online – Stare gry strategiczne MMO

Stronghold Kingdoms Online to gra strategiczna w czasach średniowiecza. Zbuduj własne królestwo, podbijaj wrogie twierdze i rośnij w siłę i bogactwo! Wydawcą gry jest FireFly studio, które udostępniło grę pod koniec października w 2012 roku. Wyżej wymieniony tytuł łączy w sobie elementy dyplomacji, handlu, zarządzania wojskiem, rozbudowywania miasta, i realizowanie strategicznych działań. Seria Stronghold Kingdoms Online ściśle nawiązuje do poprzedniej wersji, świetnie znanej polskim graczom pod tytułem „Twierdza” Gra jest darmowa i można w nią grać na przeglądarkach internetowych.

Czasy średniowiecza to okres w którym często producenci starają zabłysnąć wraz ze swoimi produkcjami gier MMO. Wybór ten jest często poparty sukcesami innych produkcji. Wielu entuzjastów historii i obyczajów panujących w tym okresie powinno odnaleźć się w Stronghold Kingdoms Online, gdyż architektura oraz zwyczaje zostały odzwierciedlone w jak największym stopniu. Pomimo walorów wizualnych , klimat wzmacnia ścieżka dźwiękowa oraz wszystkie odgłosy związane z rozgrywką.

gry przeglądarkowe
Rozpoczynając grę dostaniemy do dyspozycji własny skromny zamek. Zarządzając nim, utrzymując go w jak najlepszej kondycji, uczymy się mechaniki i zależności panujących w grze. Jednak wygląd i rozmieszczenie budowli to nie wszystko. Każde królestwo zamieszkują poddani, a ich samopoczucie i jakość życia odgrywają ważną rolę w całym mechanizmie. Poza zaspokojeniem podstawowych potrzeb jak żywność czy schronienie musimy pamiętać o ich samopoczuciu. 

Organizując różnego rodzaju przyjęcia czy bankiety sprawimy, że poddani będą wiernym i oddanym społeczeństwem, które jest podstawą budowania potężnego średniowiecznego państwa. Wygrane bitwy również mają wpływ na morale społeczeństwa.

Rozgrywka w Stronghold Kingdoms Online toczy się na kilku płaszczyznach. Możemy skupić się na działaniach wojennych podbijając coraz to większe obszary, uwikłać się w polityczne układy i pakty, gromadzić surowce naturalne, umacniając w ten sposób swoja pozycje w w gospodarce i handlu. Do bardziej przyziemnych spraw, niemniej jednak równie ważnych jest uprawa ziemi i wydobywanie bogactw naturalnych. Należy pamiętać, że gra została zaprojektowana w taki sposób ,iż nie możemy specjalizować się we wszystkich dziedzinach (a przynajmniej nie od razu) a wybór kierunku ma wpływ na nasze mocne i słabe punkty w rywalizacji z innymi graczami.

I tutaj z pomocą przychodzi system dyplomacji. Możemy jednoczyć się z innymi królestwami i wspólnie czerpać z tego tytułu korzyści. Powiedzmy, że naszym atutem są pieniądze i bogactwa naturalne, jednak stan armii ma problemy z odparciem najazdu bandytów, nie wspominając o walce z innym królestwem. Możemy znaleźć sojuszników którzy w zamian za pieniądze lub inne dobra materialne będą wspierać nas w walce. Należy jednak pamiętać, że każdy kij ma dwa końce i podpisanie sojuszu może spowodować agresję innego króla. Trzeba z rozwagą podejmować decyzje i szukać obopólnych korzyści.

gry mmo na przeglądarkę
Rozmieszczenie budynków odgrywa stosunkowo ważną role, odpowiednia organizacja i rozmieszczenie spowoduje zmniejszenie czasu produkcji i zmaksymalizowanie wydajności. Dlatego zanim postawisz pierwszy budynek zastanów się nad jego lokalizacją, tak aby życie twoich poddanych nie był udręką. Chatka drwala powinna znajdować się w pobliżu lasy, a kamieniołom nieopodal złóż kamienia.


Stronghold Kingdoms online feruje nam 22 poziomy rozwoju. Na początku jesteśmy tylko prostym wieśniakiem , lecz pnąc się po szczeblach możemy zostać księciem. Za rangę odpowiedzialne są punkty honoru, które zdobywamy za pomyślne wykonanie zadania, prawidłowy rozwój królestwa czy wygrywane bitwy. W tej grze MMO zadbano, również o popularność jaką cieszymy się w wirtualnym świcie. Odpowiada za nią miedzy innymi wysokość nałożonych podatków. Drzewko rozwoju ma wpływ na poziom zaawansowania i technologi którą się posługujemy. Należy umiejętnie inwestować punkty, aby zyskać przewagę nad rywalami.

Tym co odróżnia tą grę przeglądarkową od klasycznych gier strategicznych jest możliwość wspólnej zabawy z innymi graczami. Nie mamy tutaj tylko do czynienia ze sztuczna inteligencją, której zachowanie można prędzej czy później przewidzieć. Zaskakujące zwroty akcji to chleb powszedni tej produkcji. Kilka nieuważnych ruchów z naszej strony, odłączenie się sojusznika lub narażenie się innemu władcy może spowodować, że nasza twierdza stanie w płomieniach i spłynie krwią mieszkańców. Nie zabraknie również zdarzeń losowych jak ataki bandytów czy pojawiających się w pobliskim lesie watach wilków, które atakują mieszkańców. Twarde i bezwzględne prawa które są nieodłączną częścią średniowiecznego świata, sprawiają, że gra Stronghold Kingdoms online jest niezwykle ciekawą produkcją, która łączy nie tylko polaków, ale i graczy z całego świata. Stan królestwa świadczy o tym jak dobrym jesteś władcą i jak potrafisz sobie radzić zarówno w czasach pokoju jaki wojny. Zagraj w Stronghold Kingdoms0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl