Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Crossout - Postapokaliptyczna gra MMO w której budujesz i niszczysz!

Crossout to darmowa gra online, która wrzuca gracza w nieprzyjazny post apokaliptyczny świat, gdzie każdy dzień to walka o przetrwanie. Budując pojazdy z resztek pozostałych po zagładzie cywilizacji, wykonujemy zadania i walczmy z innym graczami na specjalnie przygotowanych arenach w trybach PVP oraz PVE.


Gra Crossout została stworzona przez studio Targem, zaś wydana przez doświadczoną firmę Gaijin Entertainment znane z takich tytułów jak War Thunder czy Star Conflict. Wybierając post-apokaliptyczne uniwersum twórcy gry świetnie wpasowali się w aktualny trend, a zarazem niszę łącząc szybkie drużynowe pojedynki z klimatem i atmosferą rodem z Mad Max-a.

Początki - zarys rozgrywki

Jak to zwykle bywa na początku każdy nowy gracz musi przebrnąć przez (krótki w tym przypadku) samouczek który wprowadzi nas i zapozna z ogólną mechaniką i sterowaniem. Po kilku minutach mamy już pełen dostęp do  garażu i opcji pozwalających nam na wykonywanie zadań lub wzięcia udziału w rywalizacji PVP. Warto jednak na wstępie powstrzymać się przed chęcią walki i destrukcji i sprawdzić wszystkie dostępne opcje, które oferuje nam ta darmowa gra online.

Crossout - drużynowy atak

Garaż – tutaj wszystko się zaczyna!

Jednym z najciekawszych miejsc jak i opcji dostępnych w tym MMO jest garaż, w którym to możemy tworzyć własnoręcznie od podstaw w prostym kreatorze pojazdy, które następnie można przetestować na polu bitwy. Ilość części i ich zróżnicowanie pozwalają stworzyć unikalny i niepowtarzalny „wehikuł”, który będzie zachwycał wyglądem i zdolnościami bojowymi. Do dyspozycji mamy części podzielone na kategorie: nadwozie, podwozie, broń, napęd, elementy karoserii oraz wiele dodatków wizualnych (farby, flagi, napisy, ozdoby itp). Asortyment i zróżnicowany wachlarz części zadowoli nawet najbardziej wybrednego konstruktora. Karabiny, strzelby, działa pancerne, piły mechaniczne, drony, rakiety samonaprowadzające, broń plazmowa to tylko wierzchołek jednej z kategorii.

Crossout - w garażu

Każdy element charakteryzuję tablica statystyk i bonusów, jedne dodają punkty obrony inne siłę ataku, zaś niektóre wpływają tylko na aspekt wizualny. Niemniej jednak mamy do rozdana tylko ograniczoną ilość punktów ataku oraz elementów w jednym pojeździe, dzięki czemu na określonym poziomie występuje zbalansowanie rozgrywki. Prościej mówiąc im większy poziom doświadczenia tym więcej części możemy użyć do budowy.

Materiały niezbędne do budowy - Jak je zdobyć?


Nowe części możemy zdobyć na klika sposobów:
Wykonywać określone zadania, walczyć z innym graczami, poprzez progress związany z poziomem doświadczenia lub handlować w markecie różnymi częściami. Możliwości jest naprawdę sporo wliczając w to wiele wydarzeń specjalnych czy bonusów tymczasowych oferowanych przez administrację gry Crossout.
Istnieje również system tworzenia przedmiotów, łącząc ze sobą pozornie bezużyteczny złom otrzymujemy unikalne wyposażenie.

Crossout - gro online postapo


Walcz niszcz i odstrzel wszystkie koła przeciwnika!

Kiedy już uda nam się stworzyć wymarzony pojazd czas go przetestować na polu bitwy. Istnieje kilka trybów, w których możemy wziąć udział:

  • Misje – dwie 8-osobowe drużyny walczą między sobą aż do pokonania ostatniego przeciwnika lub zajęcia wrogiej bazy w określonym przedziale czasowym. Za każdą wygraną rundę otrzymujemy określone nagrody.
  • Raid-y - standardowy model PVE, w którym to drużyna składająca się z graczy walczy przeciwko sztucznej inteligencji.
  • Bitwy – ciekawy tryb w formie wydarzenia w dużych odstępach czasowych. Każda bitwa charakteryzuje się określonym sprecyzowanym zadaniem do wykonania (wyścigi, zabawa w chowanego, kto pierwszy zabije przeciwnika itp.)
  • Klany – Jak sama nazwa wskazuje opcja przygotowana do rywalizacji w grupach między klanami.
  • Ranked-y – opcja dla doświadczonych graczy chcących rywalizować o miano najlepszego. W klasyfikacji liczy się ilość rozegranych meczy, pokonanych przeciwników oraz ogólnych zwycięstw.

Crossout - darmowe gry online

Na szczególna uwagę zasługuje system zniszczeń i uszkodzeń pojazdów. Każdy element, który został zamontowany podczas budowy może zostać uszkodzony, oderwany od konstrukcji, a nawet zniszczony. Daje to wiele możliwości związanych z atakowaniem przeciwnika, taktycznych zagrań polegających na uszkodzeniu wybranych części opancerzenia czy uzbrojenia. Często zdarza się ze na polu bitwy pojazdy tracą koła lub broń, co wyklucza ich z dalszej rywalizacji i skazuje na ucieczkę lub nieuchronną klęskę.

Podsumowując, mamy tutaj do czynienia z nieprzeciętnym produktem w post apokaliptycznym klimacie zarówno pod kontem grywalności jak i oprawy audiowizualnej, opartym na  modelu free to play.  Rozgrywka nastawiona jest pod kątem tworzenia i rywalizacji z  innymi graczami. Krótkie niezobowiązujące mecze, duża różnorodność związana z trybem rozgrywki, interesujące dodatki w postaci systemu craftingu czy możliwości handlowania przedmiotami sprawiają, że gra Crossout ma szansę wyróżnić  się na tle  konkurencji i zaistnieć na scenie e-sportowej. W jakim kierunku się rozwinie? Czas pokaże, jedno jest jednak pewne, że jest warta uwagi i ma zadatki na jedną z lepszych gier online w swojej kategorii.


 Zagraj w Crossout!
 
 
 
 
 
 Minimalne wymagania sprzętowe:

- System: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 
- Procesor: Intel Core 2 Duo E8500 lub AMD Phenom II X3 720,
- Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 440 or AMD Radeon HD 5670 
- Pamięć RAM: 4 gb
- Wolne miejsce: 4gb
Zalecane: 
- System: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 64-bit
- Procesor: Intel Core  i5-3330, AMD  FX-6300
- Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti lub AMD Radeon R7 260X
- Pamięć RAM: 6gb
- Wolne miejsce: 4gb
 
 
 
Gry Podobne do Crossout - World of Tanks, World of Warplanes, War Thunder, Armored Warfare, Tanki Online, Star Conflict
 
 
 
 
Autor: Arkadiusz Żurawski, dnia 7.10.2017 roku
 
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl