Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

World of Warplanes – Gry w samoloty 3d

World of Warplanes to gra mmo w której wcielamy się w pilota samolotu z okresu XX wieku. Możemy zasiąść za sterami maszyn, które jako pierwsze w dziejach historii wojennej miały okazję wznieść się w powietrze, aż po okres wojny koreańskiej, gdzie wykorzystano pierwsze myśliwce. Dodatkowym smaczkiem są prototypy samolotów, które nigdy nie miały okazji latać, były tylko projektem na deskach kreślarskich. Grę stworzyło studio Wargaming znane z takich tytułów jak World of Tanks czy World of Battleship, które cieszą się wielka popularnością wśród graczy.

World of Warplanes łączy w sobie kilka cech, a mowa tu o: symulatorze, grze akcji, strategii oraz elementy znanych z RPG. Właśnie to połączenie oraz doświadczenie, które autorzy nabyli podczas poprzednich produkcji sprawiło, że World of Warplanes to świetna gra MMO free to play z mikropłatnościami które są z innymi produkcjami. Można bez problemu przerzucać środki na inne gry mmo pod szyldem studia Wargaming.

Rodzajów maszyn (samolotów) które spotkamy w grze jest naprawdę sporo. Podzielone zostały na kategorię (klasy samolotów) oraz barwy kraju pod którymi latają. W podniebnych bitwach biorą udział samoloty Niemieckie, Związku Radzieckiego, Japońskie, Chińskie, Amerykańskie oraz z Wielkiej Brytanii. Niestety brakuje Polskich samolotów (być może w przyszłości autorzy je wprowadzą).
Klasy Samolotów

  • MYSLIWCE – Samoloty których zadaniem jest wykonywanie szybkich i precyzyjnych manewrów co przekłada się na duże możliwości taktyczne. Dodatkowo myśliwe dzielą się na samoloty do walki wielozadaniowej, poziomej oraz pionowej. Każde z nich zachowują się inaczej w powietrzu. Myśliwce do walki pionowej potrafią wykonywać szybkie zwroty i spektakularne manewry, a poziome są bardzo szybkie w powietrzu. 

  • MYŚLIWCE WIELOZADANIOWE – Uniwersalny samolot przeznaczony do szerokiego zakresu zastosowań w walce. Sprawdzają się zarówno w taktycznej bitwie oraz potrafią zadać całkiem spore obrażenia wrogowi. Dodatkowo mogą korzysta z bomb czy rakiet do atakowania celów naziemnych.

  • MYŚLIWCE CIĘŻKIE – To klasa samolotów które są zdolne do poruszania się z wysoką prędkością przelotową oraz potrafią wytrzymać naprawdę spore obrażenia, lecz ich dynamika oraz zwrotność pozostawia wiele do życzenia. W składzie załogi ciężkiego myśliwca może znaleźć się strzelec który pełni rolę defensywną. Dobrze spisują się jako bombowce.

  • SAMOLOTY SZTURMOWE – maszyny stworzone do niszczenia punktów naziemnych. Uzbrojone w różnego rodzaju bomby, rakiety, karabiny. Ich zaleta jest duża prędkość, obrona oraz moc rażenia.

Każdy z samolotów posiada unikalną specyfikację, która ma swoje odzwierciedlenie w realiach. Punkty wytrzymałości, siła ognia, zwrotność, prędkość oraz charakterystyka wysokościowa to główne parametry, które określają każdą z maszyn.
Załoga w World of Warplanes pełni również ważną rolę. W jednym samolocie może być maksymalnie dwóch członków załogi (pilot oraz strzelec) nie zawsze jest to możliwe, wszystko zależy od rodzaju samolotu. Każdy z członków naszej załogi posiada dwie umiejętności, główną oraz dodatkową. Nie wystarczy być właścicielem potężnej maszyny, do pełni szczęścia potrzebna jest jeszcze wykwalifikowana załoga, która potrafi zrobić użytek z samolotu i wykorzystać go na 100%. Poziom umiejętności załogi rośnie wraz z ilością wygranych pojedynków oraz po wydaniu odpowiedniej kwoty na trening.

W hangarze można dokonywać napraw oraz usprawnień poszczególnych samolotów. Każdy element ma wpływ na wyżej wspomnianą specyfikację. Silnik odpowiada za prędkość ,kadłub za wytrzymałość, karabiny za siłę ognia itd. Aby odgrywać znaczącą rolę w świecie World of Warplanes konieczne jest ciągłe ulepszanie samolotów oraz jeżeli nas na to stać, kupowanie nowych modeli.  Pozwoli to nam zyskać przewagę nad innymi graczami i w połączeniu z dobrym pilotem umożliwi  wygranie kolejnej podniebnej bitwy.Tryby Walki w World of Warplanes

BITWA STANDARDOWA:
Autorzy gry przygotowali kilka trybów walki. Jeden z nich to bitwa 15 na 15, czyli dwie drużyny składające się z piętnastu graczy walczą ze sobą na określonej mapie, do czasu aż jedna z drużyn nie wyeliminuje ostatniej maszyny przeciwnika.

WALKA PRZECIWKO BOTOM:
Jest to nowy tryb który pozwala na walkę ze sztuczna inteligencją. Ponownie jak w pierwszym przypadku generowane są dwie drużyny. W składzie jednej z nich zostają pomieszani prawdziwi gracze wraz z komputerem a przeciwna drużyna składa się wyłącznie ze sztucznej inteligencji. Tryb ten jest skierowany do nowych graczy gdyż poziom trudności jest mniejszy. Doskonale sprawdza się również podczas testowania nowo nabytego samolotu.

Zachowanie się samolotu oraz cała otoczka z tym związana stoi na zadowalającym poziomie. Jeżeli silnik naszej maszyny zostanie uszkodzony na skutek ataku wroga stracimy na prędkości przelotowej, i zauważymy niepokojące opary dymu. Podziurawione elementy pancerza jak skrzydła czy ogon maja wpływ na wykonywane manewry, zaś ranny pilot lub członek załogi oznacza zmniejszenie odpowiednio statystyk głównych samolotu.

Podsumowując, gry w samoloty w dodatku 3d cieszyły się zawsze dużą grywalnością, lecz World of Warplanes bije większość z nich na głowę i jest najlepszą grą MMO w swojej kategorii. Grafika cieszy oko nawet najbardziej wybrednego konesera. Dźwięki są realistyczne i dopasowane do akcji rozgrywki. Świetnie przygotowane modele samolotów, które nie odbiegają od swoich rzeczywistych pierwowzorów zarówno pod względem wyglądu jak i zachowania w powietrzu. Do tego stopniowa rozbudowa i ulepszanie, które sprawia że chce się zagrać jeszcze jeden raz, aby zwiększyć tą czy tamta zdolność bojową. Wszystko to sprawia że gra World of Warplanes jest mocną pozycją która zapewni rozgrywkę na wysokim poziomie Każdemu miłośnikowi samolotów, historii oraz dynamicznej akcji.


World of Warplanes - Wymagania Sprzętowe

Minimalne:
- Procesor: 2.2 GHz lub lepszy
- Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 8600GT / ATI HD 2600 lub lepsza
- DirectX: wersja 9.0c
- RAM: 2 GB RAM
- Miejsce na Dysku: 9 GB
- System operacyjny: Windows XP / Vista / Windows 7 / 8


Zagraj w World of Warplanes!


 Zobacz gry podobne do World of Warplanes:Tanki Online, World of Tanks, War Thunder, Armored Warfare, Star Conflict, Crossout,

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl