Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Lineage 2 - Darmowe MMORPG online, klasyk i legenda w jednym!

Lineage 2 to klasyk i prekursor gatunku MMORPG, Jedna z pierwszych gier MMO która namieszała poważnie w środowisku graczy i pozostała w ich pamięci na długie lata. Ogromny otwarty świat fantasy, gdzie spotykają się tysiące graczy walczących ze sobą o wpływy i unikalny ekwipunek. Gra jest darmowa i opiera się obecnie na modelu Free to Play.


Lineage 2 to jeden z najlepiej wykreowanych wirtualnych światów jakie powstały dotąd na scenie MMO. W dalszych etapach potrafi niesamowicie przykuć uwagę gracza i zapewnia dobrą zabawę na długie miesiące, a nawet lata.

Ogólny zarys historii oraz świata gry

Jak sama nazwa wskazuje jest to druga odsłona niezwykle popularnej (nawet z dzisiejszej perspektywy) pierwszej części, która miała swoją premierę już w 1998 roku, NCsoft po pięciu latach postanowiło pójść za ciosem i z duchem czasu tworząc kontynuację na zupełnie nowym silniku dającym ogromne możliwości (jak na tamte czasy) i rozbudować grę o nowe elementy, pozostawiając to co sprawdziło się przy pierwszej odsłonie. Mowa tutaj o mozolnym i wymagającym zabijaniu potworków (tzw. grinding), zdobywaniu ekwipunku i drużynowej rozgrywce pozwalającej na walkę nawet setek graczy jednocześnie na danym terenie. Akcja gry została cofnięta o 150 lat wstecz względem jedynki, a rozległa kraina została podzielona na królestwa (Aden , Elmore oraz Gracia). Każda z lokacji zamieszkała jest przez masę przeróżnych potworów (tzw. mobów) z podziałem na poziomy i charakterystykę. Wyłącznie od gracza zależy, którą ścieżką rozwoju podąży, a jest ich naprawdę sporo i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

gry MMORPG


Świat Lineage 2 zamieszkały jest przez kilka ras. Poza ludźmi znajdziemy tutaj Elfy (rasę jasną i ciemną) Orków, Krasnoludy, skrzydlate Kamael-e oraz niedawno dodaną rasę Ertheia. Każda z nich posiada kilka odrębnych ścieżek rozwoju, zaczynając od podziału na maga lub wojownika po profesje, które umożliwiają posługiwanie się określonym rodzajem wyposażenia. Co nie znaczy, że przykładowo: mag nie może używać łuku lub jakiejś innej broni wojownika. Niestety takie kombinacje przeważnie się nie sprawdzają ponieważ bronie przeznaczone dla magów dają najlepsze bonusy i statystykę właśnie do ataków magicznych. Analogicznie jest zresztą wyposażenia dla każdej z profesji. Obecnie każda z wyżej wymienionych ras posiada cztery podstawowe etapy rozwoju (znane jako „profki”). Po osiągnięciu ostatniego stopnia można uczyć się umiejętności innych ras, łącząc niektóre zdolności z wrodzonymi. W ten sposób można uzyskać naprawdę ciekawe i unikalne połączenia sprawdzające się zarówno w PVP jak i PVE. Niegdyś każda rasa posiadała własne, unikalne miasto startowe, lecz teraz autorzy tej darmowej gry MMORPG postanowili ułatwić nieco sprawę i stworzyło jedną lokalizację dla wszystkich (ten zabieg ma na celu zwiększenie szansy dla nowych graczy, aby mogli dogonić szybciej weteranów).


Podział na rasy i klasy ma znaczący wpływ na ekwipunek i rozbudowaną ekonomię gry. Wybierając się na polowania szybko zauważymy, że za zabicie każdego z mobów otrzymujemy złoto oraz inne materiały, które można wykorzystać do produkcji nowych przedmiotów. Z pomocą przychodzi tutaj poczciwy Krasnolud, który ma zdolność łączenia ze sobą przeróżnych elementów w całkiem przydatne, a czasami nawet niezwykle pożądane bronie, pancerze czy mikstury. Nie jest to jednak prosta sprawa, wymaga od rzemieślnika poznania odpowiednich receptur oraz wyszkolenia. Jednak gdy już uda nam się stworzyć dany przedmiot możemy na tym całkiem sporo zarobić. Możliwość kupna /sprzedaży nie jest zarezerwowana jedynie dla krasnoludów, może z tego korzystać każda z ras dostępna w Lineage 2.

darmowe gry MMO


Handel przedmiotami w grze jest bardzo rozbudowany i zróżnicowany. W starszych kronikach niektóre z miast (szczególnie Giran) były przepełnione przez sprzedawców oferujących przeróżne towary. Najistotniejszy jest w tym wszystkim fakt iż każdy może określić własną cenę za swój item przez co społeczność graczy reguluje cały system ekonomiczny. Obecnie pojedyncze sklepiki zostały zastąpione domem aukcyjnym z podziałem na kategorie. Jest to doskonałe rozwiązanie zaoszczędzające masę czasu na poszukiwania konkretnego przedmiotu oraz zwiększające płynność rozgrywki.

Walka PVP, Zamki, Fortece oraz Raidboss-y – esencja Lineage 2

Nie ma co ukrywać, że jednym z najciekawszych elementów gry Lineage 2 są walki oraz współpraca z innymi graczami. Rozbudowane opcje społecznościowe zaczynając od kilkuosobowych „party” po możliwość stworzenia ogromnych gildii, a nawet łączenia ich w jeszcze większe „ally” skłaniają nawet największego samotnika do kooperacji z innymi. Paradoksalnie grając w pojedynkę również możemy się dobrze bawić nie tracąc przy tym z byt wiele, lecz jeżeli chcemy brać udział w masowych wydarzeniach (siege, rb itp.) musi pomyśleć o przyłączeniu się do jakiegoś z klanów lub stworzyć własną gildię.

Jeżeli stworzymy kilkuosobową drużynę możemy wspólnie wyruszyć na łowy, wykonywać zadania, lecz bardziej interesującą opcją są polowania na Raidy. Są to niezwykle silne moby występujące w grupie lub pojedynczo, które są praktycznie nie do pokonania dla pojedynczego gracza jednak dla zgranej drużyny nie stanowią problemu. Jeżeli uda nam się pokonać takiego bosa można liczyć na wartościowe przedmioty, które 'wypadają” po ich zabiciu. Nie trudno domyśleć się, że takie "raid-bossy" cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród społeczności graczy Lineage 2. 
Gdzie konkurencja tam i rywalizacja, a co za tym idzie bardzo interesujące walki PVP. Ponad to istnieje kilka, że tak powiem elitarnych bosów (Baium, Zaken, Antharas czy Valakas) Które dropią niezwykle cenne artefakty w postaci potężnej biżuterii czy przedmiotów wysokiej rangi, niesamowicie pożądane przez każdego z graczy. Przedmioty te potrafią osiągać astronomiczne ceny i są niezwykle trudne do zdobycia.

Lineage 2 - Mass PVP

To samo dotyczy cotygodniowych wojen o Zamki i Fortece, a nawet niektóre Siedziby Klanowe (Clan Hall). Jednak wydarzenia te mają znacznie większą skalę i rozmach. Gracze podzieleni są na dwa obozy. Jedni bronią Zamku zaś drudzy starają się przebić przez linie obronną wroga i wysokie mury zamkowe. Ciekawe w tym wszystkim jest to, że tylko lider klanu może przejąć dany obiekt w asyście członków grupy i ally. Zależnie od populacji na danym serwerze ilość graczy walczących w jednym miejscu może dochodzić do nawet tysiąca!

Aby zakosztować rywalizacji PVP nie trzeba należeć do topowego klanu. Nieodłącznym elementem tej darmowej gry MMORPG są potyczki z losowo napotkanymi przeciwnikami, którzy rywalizują o miejsce do exspienia, nie zgadzają się w jakiejś sprawie czy po prostu szukają rozrywki.
Sam świetnie wspominam czasy kilka lat wstecz, gdzie całymi wieczorami szukałem rywalizacji na najczęściej odwiedzanych obszarach. Walcząc jednocześnie z kilkoma przeciwnikami na raz w pojedynkę. Niesamowitą satysfakcję sprawiało pokonanie kilkuosobowej grupy, która nie odstawała poziomem czy posiadanym ekwipunkiem. Szczególną rolę odgrywały umiejętności i element zaskoczenia.

Wisienką na torcie i zwieńczeniem mozolnego gromadzenia ekwipunku oraz doświadczenia jest olimpiada. To tutaj w pojedynku jeden na jednego przez okres miesiąca rywalizują gracze z podziałem na klasy. Każdy wygrany pojedynek dodaje do naszego konta punkty dzięki, którym plasujemy w głównym rankingu. Ten kto zdobędzie ich najwięcej zdobywa pierwszego dnia nowego miesiąca status Bohatera (Hero). Poza otaczającą boską poświatą otrzymujemy dostęp do unikalnej broni i umiejętności, którymi posługują się wyłącznie herosi. Po upływie kolejnego miesiąca status znika, chyba że znowu uda nam się powtórzyć wyczyn.

 Mnóstwo zalet, lecz są także i wady...

Gra niewątpliwie jest jedną z najlepszych produkcji z gatunku MMORPG , lecz nie ustrzegła się wad o których muszę wspomnieć. Jedną z największych bolączek tego wirtualnego świata jest optymalizacja i płynność działania. Niezależnie od posiadanego sprzętu gra działa podobnie zarówno na nowym jak i 10 letnim sprzęcie. NCsoft wprowadzając aktualizacje nieco poprawił ten problem jednak niewiele można już wycisnąć z silnika Unreal Engine 2 na którym bazuje klient gry Lineage 2. Szczególnie w miejscach gdzie spotyka się duża ilość graczy w jednym miejscu zaobserwować można przycięcia i lagi, dlatego warto pamiętać o starannej konfiguracji gry na naszym komputerze wyłączając wszystkie niepotrzebne opcje animacji, detali czy dalekich widoków. Takie operacje znacząco wpływają na płynność gry. Od czasu kiedy L2 przeszedł na model free to play, wprowadzono mikropłatności za które możemy kupić masę zmian wizualnych w takich jak skórki zmieniające wygląd. Nie było by w tym nic dziwnego poza faktem iż po jakimś czasie dodano również przedmioty i bonusy w postaci zwiększonego doświadczenie za zabite moby. Pocieszający jest w tym fakt iż każdy z tych przedmiotów można własnoręcznie zdobyć lub wykonać w grze bez jakiejkolwiek opłaty z zewnątrz jednak wymaga to sporo czasu i zaangażowania.

gry online MMORPG


Podsumowując, Lineage 2 to nieprzeciętny tytuł stanowiący podwaliny dla nowszych produkcji z gatunku MMORPG, który nieustannie się rozwija i próbuje sprostać wymaganiom dzisiejszego gracza. Zbalansowany system pvp i rozwoju postaci, w którym to każda rasa odgrywa istotną rolę w wirtualnym świecie. Otwarty i rozległy świat z setkami zadań do wykonania, który mimo nieco starej już szaty graficznej nadal cieszy oko. Gra nadrabia niedoskonałości graficzne wspaniałym klimatem oraz niepowtarzalną, zapadającą w pamięć ścieżką dźwiękową. Na uwagę zasługuje również rozbudowany i przemyślany system rozwoju postaci, tworzenia i ulepszania przedmiotów, który zachowuje proporcję i umiar.
Każdy kto grał, bądź gra w Lineage 2 wspomina najlepsze momenty z łezka w oku, a dobra zabawa którą przeżył razem ze znajomymi, spycha na drugi plan niedociągnięcia i wady.
Sadzę iż każdy miłośnik świata fantasy i MMO powinien chodź raz zanurzyć się w ten niesamowity świat i dać sobie czas na jego eksplorację i wczucie się w panującą tam atmosferę i klimat. Gwarantuje że większość z was się nie zawiedzie!


 Zagraj teraz w Lineage 2!
 
 
 
 
 
 
 Wymagania sprzętowe Lineage 2: 
Minimalne wymagania sprzętowe:
 • Procesor: Intel Pentium 4 3.0GHz / AMD Sempron 3600+ lub lepszy
 • Karta Graficzna: GeForce 6600 GT / Radeon X1050 lub lepsza
 • DirectX: wersja 9.0c
 • RAM: 1 GB RAM
 • Miejsce na Dysku: 20 GB
 • System operacyjny: Windows XP / Vista / Windows 7 / 8

Zalecane wymagania sprzętowe:
 • Procesor: Intel  Core 2 Duo E6300 1.86GHz / AMD Athlon 4050e Dual Core lub lepszy
 • Karta Graficzna: Nvidia GeForce 7600 GS /ATI  Radeon HD 2600 Pro lub lepsza
 • DirectX: wersja 9.0c
 • RAM: 2 GB RAM
 • Miejsce na Dysku: 20 GB
 • System operacyjny: Windows XP / Vista / Windows 7 / 8


Gry podobne do Lineage 2:  Aion PL, Nostale Online, Drakensang Online, Maestia Online, Royal Qest, Age of Wulin, Lord of Rings Online, Star Wars: The Old Republic, Rodinia War, Battlestar Galactica, Dark Orbit, Elsword Online, Dark Era, Clash of Avatars, Fiesta Online, Wizard 101, Tera Online, Metin 2,

Autor: Arkadiusz Żurawski, dnia 24.11.2016 roku.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl