Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Metin 2 - Kultowe, darmowe MMORPG po Polsku


Metin 2 to kultowa darmowa gra z gatunku MMORPG, osadzona w klimatach dalekiego wschodu, która czerpie garściami z architektury, stylistyki i mitologii azjatyckiego regionu. Prosta, nieskomplikowana mechanika, rozgrywka oparta na wykonywaniu zadań i współpracy z innymi graczami.

Metin 2 to gra MMORPG, która zawitał na polskiej scenie już w 2007 roku i była to jedna z pierwszych w pełni spolonizowanych gier z grafiką 3D. Gra przez te wszystkie lata zyskała zarówno tyle samo zwolenników jak i przeciwników, jednak bezsprzecznie zasłużyła na miano kultowej ze względu na olbrzymią popularność wśród polskiej społeczności graczy.

Metin 2 - Początki, historia i geneza świata

 W świecie Metina początkowo panował pokój i harmonia w której ukształtowała się potężna cywilizacja. Mieszkańcy żyli w zgodzie z prawami natury i wspólnie tworzyli ogromne potężne imperium. Władcy ze spokojem patrzyli w przyszłość i planowali kolejne sukcesy. Jednak całą tą sielanka pewnego dnia pękła jak bańka mydlana przez potężny kataklizm nadciągający z kosmosu.

Mowa tutaj o deszczu meteorytów (tytułowych Metinów), które zbombardowały praktycznie całą planetę wprowadzając chaos i bezsilność. Z czasem okazało się, że ów meteoryty w zetknięciu z życiem  powodują  mutację i przemienia żywe organizmy w potwory i potężne bestie. Jak by tego było mało Metiny emitowały gaz, który rozprzestrzeniał się po całej krainie powodując mutację na ogromną skalę.
W okoliczności kataklizmu ogromne imperium podzieliło się na kilka mniejszych krain szukając rozwiązania problemu.
Pradawne przepowiednie mówiły o potężnym wojowniku, który był w stanie niszczyć kosmiczne zło i neutralizując jego złowrogie skutki. Tak więc zrodziła się nowa legenda o smoczym bogu, który miał odmienić losy tego wirtualnego świata fantasy.

gry MMORPG za darmo


 Rasy i klasy postaci

Każda z postaci w Metinie charakteryzuje się punktami statystyk (siła, zręczność, magia, życie). Wraz z rozwojem i awansem na kolejne poziomy gracz wedle własnego uznania może modyfikować i zwiększać wybrane zdolności.

Wojownik -  Postać walcząca w zwarciu, świetnie dająca sobie radę z broniami jedno jak i dwu- ręcznymi. Głównym atutem tej klasy jest siła oraz punkty życia kosztem zręczności. Idealna postać do walki na pierwszej linii.

Ninja - Cichy zabójca, atakujący z zaskoczenia lub z dystansu. Świetnie radzi sobie ze sztyletami lub łukiem. Jego głównym atutem jest zręczność i siła kosztem punktów życia.

Sura - Jest to hybryda wojownika oraz maga za sprawą mutacji. idealnie sprawdza się w walce w zawarciu, ale i również potrafi zaskoczyć atakiem magicznym, a nawet zaklęciem wspomagającym drużynę. Głównym atutem tej klasy jest siła oraz moc magiczna kosztem życia i zręczności.

Szaman - typowy mag nastawiony przede wszystkim na zaklęcia ofensywne i wspomagające.
Nie korzysta z broni do walki w zawarciu, wykorzystuje wachlarze do zwiększenia mocy zaklęć.

Likan - postać przypominająca wilkołaka za sprawą mutacji. Dzięki zmianom genetycznym, które miały miejsce w jego organizmie stał się nieczuły na ból i wyprany z człowieczeństwa.
Likan jest niezwykle zręczny i szybki i świetnie sprawdza się w pierwszym szeregu. Jego wadą jest niska siła oraz mała ilość punktów magii.

Metin 2 - darmowa gra MMORPG


Metin 2- Jak wygląda rozgrywka i co nam oferuje

Gra opiera się przede wszystkim na tak zwanym "Grindzie" czy farmieniu, czyli zabijaniu w masowych ilościach przeciwników w postaci przeróżnych stworów w celu zdobycia doświadczenia i wykonania zleconego zadania. Jest to znany i standardowy model rozgrywki jednak Metin 2 wywiera szczególny nacisk na ten aspekt. Wbijając kolejne poziomy rozwijamy postać i zdobywamy coraz to lepszy ekwipunek zwiększający zdolności bojowe naszego bohatera.

Nie zapomniano również o opcjach społecznościowych napędzających grę, które stwarzają pozory żyjącego wirtualnego świata. Mowa tutaj o możliwości handlowania praktycznie każdym towarem z innymi graczami, tworzenia gildii czy tymczasowych drużyn (party).
Kolejnym z plusów jest system PVP czy mass PVP w którym to można pojedynkować się w walkach z innymi graczami testując własne umiejętności jak i zdobyte wyposażenie.
Dodatkowo w Metinie znajdziemy wiele dodatkowej zawartości niekoniecznie związanych z pogonią za kolejnym level-em, Mam tu na myśli łowienie ryb, system petów czy ulepszania sprzętu, a także liczne wydarzenia organizowane przez administracje (np. wielkanocne eventy) w których zawsze można zgarnąć ciekawe nagrody czy bonusy.

darmowe gry do pobrania po polsku


Podsumowując, Metin 2 to już leciwa, darmowa gra MMORPG z prostą mechaniką rozgrywki, systemem non-target, niskimi wymaganiami sprzętowymi, pełnym spolszczeniem oraz oryginalnymi klasami postaci, które pasują do klimatu dalekiego wschodu. Jednak owa produkcja nie ustrzegła się od licznych wad i niedociągnięć. Z dzisiejszej perspektywy mozolny "Grind" czy  brak interesujących qestów a także powtarzalność rozgrywki nie przemawiają na jej korzyść. Gra opiera się na modelu free to play z dobrowolnym systemem mikropłatności.

 Zagraj w Metin 2
 
 
 
 
 
 Metin 2 - Wymagania sprzętowe (minimalne)
 
  • System operacyjny: Windows XP, Win7 - Win10
  • Procesor: Pentium 3 1GHz
  • Pamięć RAM: 512 mb
  • Dysk twardy: minimum 2 GB wolnego miejsca
  • Karta graficzna - posiadająca więcej niż 32MB RAM
Gry Podobne do Metin 2Aion PL, Nostale Online, Drakensang Online, Maestia Online, Royal Qest, Age of Wulin, Lord of Rings Online, Star Wars: The Old Republic, Rodinia War, Battlestar Galactica, Dark Orbit, Elsword Online, Dark Era, Clash of Avatars, Fiesta Online, Wizard 101, Tera Online, Lineage 2

Autor: Arkadiusz Żurawski, dnia 6.05.2017 roku

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl