Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Aion - MMORPG po Polsku

Aion (PL) to gra MMO w pięknym świecie fantasy, który został podzielony przez odwieczny konflikt dobra ze złem. Wojna przyciąga coraz większą liczbę wojowników gotowych do ostatecznej walki. Gra Aion od 2013 roku jest dostępna w wersji PL całkowicie za darmo.

Aion został stworzony przez giganta w swojej dziedzinie, czyli studio Ncsoft (znane z takich produkcji jak Lineage). Wykorzystując zdobyte doświadczenie dołożyli wszelkich starań i wyeliminowali błędy oraz niedogodności, które posiadały ich poprzednie gry mmo.

Gra Aion przedstawia ciekawą historię świata o nazwie Atreia, który przez wielki kataklizm został podzielony na dwa regiony. Jeden z nich jest pełną życia słoneczną krainą, która tętni życiem, zaś druga to skuta lodem pozbawiona ciepła społecznego kraina, która prezentuje zupełnie odmienny klimat.

Kategoria: Gry online do pobrania, gry mmo

Każdy z tych regionów świta gry Aion jest zamieszkały przez dwie różne rasy. Pierwszą krainę zamieszkują ludzie, którzy okrzyknęli siebie Elyosami. To prawa i zdyscyplinowana rasa, która nie jest nastawiona bojowo, lecz jeżeli zostaje zmuszona do walki z wrogiem nie okazuje mu litości.


Drugą mroczną część zamieszkuje rasa Asmodian. Ich gatunek wywodzi się z ludzkiej rasy jednak stulecia spędzone w zupełnie odmiennym miejscu wykształciły w nich nowe odmienne cechy. Stali się agresywni, dumni i bardzo niebezpieczni.. Chcąc wydostać się z lodowych krain postanowili zaatakować ludzi żyjących na słonecznych terenach. Jednak na ich nieszczęście pomiędzy dwiema krainami znajduje się bariera otchłani (abyss), która zamieszkała jest przez różne bestie, szczelnie i skutecznie powstrzymując śmiałków chcących ją przekroczyć. Mimo niebezpieczeństwa nadal znajdują się wojownicy, którzy chcą walczyć o swoje przekonania i honor rzucając na szalę własne życie. I tak właśnie rozpoczyna się przygoda nowego gracza, który rozpoczyna swoją przygodę w Aion.

  • AION – KLASY / POSTACIE
Wojownik
Templariusz: Typowy tank, posługuje się skilami pasywnymi oraz ofensywnymi. Używa broni jednoręcznej oraz tarczy (chodź może również korzystać z broni dwuręcznych) oraz ciężkich pancerzy. Uniwersalna postać, która sprawdza się w walce jeden na jednego oraz w masowych PvP.

Gladiator: Niezwykle uniwersalna klasa, która jako jedyna posiada skile które pozwalają na użycie każdej dostępnej broni w grze. Najlepiej sprawdza się z bronią dwuręczną, oraz Ciężkim pancerzem. Wielu graczy gra tą postacią wykorzystując tzw. dwu ręczne blunty (broń obuchowa często z długą rękojeścią) i nastawiają się na zadawanie jak największych obrażeń przeciwnikowi.

Zwiadowca
Aion - KlasyZabójca: Jak sama nazwa wskazuje to typowa klasa cichego skrytobójcy atakującego od tyłu z zaskoczenia. Cechuje się dużą prędkością ataku i największymi obrażeniami (w plecy) oraz potrafią ogłuszyć przeciwnika. Klasa doskonała do pojedynków jeden na jednego, Gorzej radzi sobie w walce z wieloma przeciwnikami ze względu na niskie statystyki bazowe. Korzysta z łuków mieczy jednoręcznych oraz sztyletów.


Łowca: Klasyczny łucznik z wieloma umiejętnościami specjalnymi, których nie brakuje w Aion. Specjalizuje się w stawianiu pułapek, walką z ukrycia, Używa lekkich pancerzy, łuków, mieczy jednoręcznych oraz sztyletów. Klasa, która nie jest zbyt chętnie brana do party, raczej do gry w pojedynkę.

Kapłan
Kleryk: Klasyczny healer czyli postać lecząca. Klasa niezbędna do mass pvp z innymi graczami, świetnie sprawdza się również jako pomóc przy zabijaniu mobów. Ekwipunek z którego korzysta to zazwyczaj broń jednoręczna i tarcza.

Bard: to odpowiednik „bufera” czyli klasy, która wspiera innych graczy rzucając na nich zaklęcia ofensywne i defensywne zwiększając przy tym ich główne statystyki. Posiada również umiejętności, które pozwalają leczyć towarzyszy, a nawet zadawać obrażenia przeciwnikowi. Są to jednak dodatki z których korzystamy w ostateczności.

Mag
Czarnoksiężnik – typowy mag zadający obrażenia na dystans. Najlepsza klasa jeżeli chodzi o magów w grze Aion pod kontem PvP. Największe obrażenia od magi. Przyzwoite statystyki. Główną bronią są spellbooks, czyli magiczne księgi oraz pancerze typu Robe.

Summoner (nekromanta) – klasa specjalizująca się w przywoływaniu stworów, które pomagają w walce i są ich główną bronią. Wyróżnia się cztery główne elementy z których powstają przyzwani pomocnicy. Element wody, ognia,wiatru i ziemi. Każdy z nich wyróżnia się inną statystyką i służy do innych celów. Przykładowo element ziemi to duży współczynnik HP oraz obrony, lecz bardzo słaby atak zaś element wody cechuje się dużymi obrażeniami i prędkością ataku, lecz ich obrona jest bardzo słaba.

Ciekawostką o której warto wspomnieć i którą widać na pierwszy rzut oka są piękne skrzydła które wyrastają z pleców każdej postaci i pozwalają na swobodny lot (nie wszędzie) oraz na szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce.

  • AION RZEMIOSŁO
Jak na kompletną grę mmorpg po polsku przystało również i w Aoin nie zabrakło rzemiosła, którym może posługiwać się każda z postaci niezależnie od rasy i klasy.

Wykuwanie broni - umożliwia tworzenie broni białej: miecze, sztylety, buławy itd. Do wykonania broni niezbędne są odpowiednie materiały oraz umiejętności. Wykonane bronie można wykorzystać dla siebie lub sprzedać z zyskiem.

Rzemiosło - osobna dziedzina która umożliwia wykonanie broni dystansowych (luki bronie magiczne) oraz wszelkiego rodzaju biżuterie i ozdoby.

Aion - gra mmorpg
Gotowanie - umiejętność ta pozwala na przyrządzenie napojów i potraw. Napoje w Aion odpowiedzialne są za za regeneracje życia i many, a pożywienie zwiększa na określony czas dana statystykę (na przykład prędkość ataku). Nie które z przygotowanych potraw mogą nawet zmienić czasowo wygląd postaci.
Alchemia: to chyba najbardziej rozbudowana specjalizacja przy pomocy której stworzymy magiczne bronie eliksiry księgi, zwoje i magiczne kamienie.

Krawiectwo: Interesująca umiejętność niezwykle przydatna dla zwiadowców i magów. Pozwala na tworzenie lekkich pancerzy, kapturów, pasów wykorzystując do produkcji głównie skóry zabitych bestii. Każdy z tych przedmiotów dodaje bonus zwiększający statystykę.

Należy jednak pamiętać, że w grze Aion nie można zostać mistrzem każdej z wyżej wymienionych grup rzemieślniczych. Należy rozważnie wybrań najpotrzebniejszą umiejętność dla naszej postaci, ponieważ na poziomie mistrzowskim będzie nam dane władać tylko jedną z nich.


Zadania które przyjdzie nam wypełniać nie wyróżniają się niczym na tle innych gier rpg online.
Wiekowość questów polega na przyniesieniu jakiegoś przedmiotu, zabiciu określonej liczby mobów, wykonanie zlecenia, czy działania w grupie. Czyli to co jedni kochają, a inni nienawidzą.

Jedną z zalet gry Aion jest na pewno system walki który jest dynamiczny i efektowny. Animacje są unikalne, dopracowane, po prostu cieszą oko. Nowi gracze nie maja bezpośredniego dostępu do rywalizacji PvP. Jednak wraz z rosnącym levelem uzyskamy dostęp do coraz to większej liczby lokacji w której przyjdzie nam się zmierzyć z przeciwnikiem (nie rzadko z całym party). Głównym miejscem rywalizacji jest wyżej wypomniana otchłań, gdzie rozpoczyna się najlepsza zabawa i rywalizacja. Na niższych levelach czasami otrzymamy zadania, które wymagają od nas udania się na wrogie tereny gdzie spotkamy się z graczami przeciwnej strony konfliktu,i będziemy mieli okazję do walki z innymi graczami.


Podsumowując gra Aion to naprawdę interesująca propozycja mocnego i stabilnego mmorpg po polsku. (3d) Rozbudowany, świetnie wyglądający świat, polski serwer, szeroki wybór klas i profesji, duża populacja polskich graczy, handel, możliwość współpracy z innymi graczami (party, gildie), masowe eventy (walki o fortece, zamki), polski support oraz bieżące aktualizacje. To wszystko sprawia że gra Aion stanowi poważną konkurencję dla podobnych gier z gatunku mmo 3d w systemie free to play.

 Zagraj w AionAION WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

Minimalne:
Windows XP / Vista / Windows 7
AMD Athlon XP lub Intel Pentium 4
1 GB Pamięci RAM
Karta graficzna 128 MB

Zalecane:
Windows XP / Vista / Windows 7
AMD Athlon X2 lub Intel dual Core
2 GB Pamięci RAM
Karta graficzna 256 MB
 
Zalecane do Full HD i najwyższych detali
Windows 7
Intel i5 3Ghz lub AMD ( o podobnych parametrach)
4 GB RAM
Karta graficzna 1 GB

(wymagane wolne miejsce na dysku do instalacji 30 GB)
____________________________________________________________________________________________________________________________________

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl