Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Lord of Rings Online – Władca Pierścieni gra MMO

Lord of Rings Online to gra MMORPG w systemie (f2p) w którą można grać za darmo. Początkowo za dostęp do gry trzeba było płacić, ale od 2011 roku autorzy postanowili zmienić nastawienie do graczy i udostępnili ją każdemu kto ma ochotę w nią zagrać. Jak sam tytuł wskazuje Władca Pierścieni, to gra, która ścisłe związaną jest z trylogią fantasy J.R.R. Tolkiena.

Lord of Rings Online od samego początku cieszyło się wielką popularnością i nawet w pewnym momencie liczba graczy przewyższała legendę w kategorii: gry MMO, czyli World of Warcraft. Zapewne za sprawa wielkiej popularności przygód hobbita z Shire i jego przygód na wielkim ekranie. Za produkcje gry odpowiada Turbine Entertainment, a wydało ją studio Codemasters.

gry MMOFabuła The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar (bo tak brzmi pełna nazwa) została nieco zmodyfikowana na potrzeby gry mmo, aby uniknąć liniowej rozgrywki i przewidywalnych zwrotów akcji. Autorzy jednak nie zapomnieli o fanach trylogii i na każdym kroku do niej nawiązują co pozwala wczuć się w klimat Śródziemna, niezwykłego i zarazem przepięknego świata fantasy.


Podczas wykonywania zadań przyjdzie nam odwiedzić mroczne krainy Mordoru zamieszkałe przez gobliny i orków, Podziemne kopalnie pełne krasnoludów, tajemnicze puszcze i lasy w których władzę sprawują Elfy oraz osady i miasta zamieszkałe przez ludzi. Nie zabraknie również wszystkim doskonale znanych hobbitów.
Władca Pierścieni to gra w której fabuła i wykonywanie zadań ma największe znaczenie. Przemierzanie wirtualnego świata tej niesamowitej gry MMORPG 3d, wykonywanie zadań i zdobywanie coraz to lepszego ekwipunku potrafi zaabsorbować na wiele godzin i dać niezwykle dużo przyjemności z gry.

LoTRO klasy oraz profesje postaci:

Jak na klasykę MMORPG przystało na początek przyjdzie nam wybrać rasę postaci :

- Ludzie
- Elfy
- Krasnoludy
- Hobbici

Oraz 9 klas do wyboru (nie każda rasa może korzystać z wszystkich wymienionych)

Lore-Master (dostępna dla Człowieka i Elfa) - postać lecząco - wspomagająca. Nastawiona przyjaźnie, korzysta z wiedzy magicznej, może również osłabić przeciwnika swoim zaklęciami.

Champion ( dostępna dla Krasnoluda, Człowieka oraz Elfa) - mistrz walki bronią białą. Szybkość i moc ataku są jego atutami, idealny do walki w pierwszej linii.

Guardian (dostępna dla wszystkich ras) - potrafi posługiwać się wszystkimi rodzajami broni. Niezwykle odporna klasa, idealnie sprawdza się jako klasyczny tank-er, odwraca uwagę wroga i umożliwia atak innym z drugiej linii.

Minstrel (dostępna dla wszystkich ras) - klasyczny healer czy klasa lecząca swoich sojuszników. Jego zadaniem jest utrzymanie przy życiu członków party oraz zniechęcenie i osłabienie odpowiednimi umiejętnościami przeciwnika.

Captain (dostępna dla Człowieka) - Buffer z umiejętnościami bojowymi, idealna postać do gry kilku osobowej. Potrafi korzystać ze wszystkich rodzajów broni.

Burglar (dostępna dla Hobbita , Człowieka) - korzysta z lekkich pancerzy oraz sztyletów. Z racji niskich statystyk bazowych lepiej sprawdza się w party. Umiejętności cichego poruszania się pozwalają mu na zadawanie dodatkowych obrażeń i ataku znienacka.

Hunter (dostępna dla Elfa, Krasnoluda, Hobbita) – łucznik z umiejętnościami znanymi tylko przez łowców (zastawianie pułapek, zatruwanie) zadaje duże obrażenia, idealna klasa sprawdzająca się w każdych warunkach. Atakuje z dystansu.

Warden (dostępna dla Hobbita, Człowieka) – klasa doskonała do gry w pojedynkę. Opancerzony rycerz, który potrafi przetrwać o wiele więcej obrażeń od Guardiana, jednak jego ataki są słabsze.

Rune-keeper (dostępna dla Elfa i Krasnoluda) jest to klasa łącząca w sobie cechy maga oraz healer-a. Atakuje magią, lecz w razie potrzeby potrafi efektywnie wspomóc drużynę.

Rozwój oraz ulepszanie postaci w Lord Rings Online odbywa się następująco. Wraz ze wzrostem doświadczenia oraz level-u otrzymujemy nowe umiejętności, których wartość wzrasta wraz z rodzajem noszonego pancerza oraz broni. Prościej mówiąc po odblokowaniu skila nie możemy go dalej rozwijać zwiększając jej poziom. Za wartość zadawanych obrażeń  konkretnej umiejętności odpowiada rodzaj ekwipunku. Im lepsza broń tym większe obrażenia zadaje konkretny skill.

gry mmorpg onlineRzemiosło to standard w dzisiejszych grach mmorpg 3d. Nie zabraknie go również w grze online Władca Pierścieni. Autorzy gry skupili się na stworzeniu rozbudowanego systemu łączącego zbieranie i wytwarzanie przedmiotów. Możliwości które oferuje są ogromne i aby opisać wszystko należało by poświęcić temu osobny temat. Gracz może korzystać tylko jednej z wielu gałęzi rzemieślniczych, a każda z nich składa się z trzech profesji, które wspólnie się uzupełniają.

Przykładowo, ZBROJMISTRZ to połączenie kowalstwa, krawiectwa oraz górnictwa. W sumie jest siedem głównych cech, które dzielą się na jedenaście profesji.

Praktykując daną cechę rzemiosła podnosimy jej poziom co pozwala tworzyć coraz to lepsze przedmioty. Jest to dobry sposób na zarobek ponieważ wykonane itemy dobrej jakości świetnie się sprzedają. W grze spotkamy również system mikropłatności, które jak to zwykle bywa skracają czas który jest potrzebny do osiągnięcia danego celu. Nie wypływa on jednak na jakość rozgrywki oraz balans.

O dodatkach typu wierzchowce czy system klanowy chyba nie ma co wspominać ponieważ jest to standard w dzisiejszych MMORPG. Jeśli chodzi o walkę, gra Lord of Rings Online nieco odbiega od standardów. Nie uświadczymy tutaj klasycznego pvp, gracz kontra gracz (od niedawna wprowadzono taką możliwość jedynie dla postaci wysoko poziomowych) Zamiast tego przygotowano kilka trybów rozgrywki w których można opowiedzieć się po jednej ze stron dobra lub zła i walczyć przeciwko innej drużynie.

Podsumowując wyżej wymienione informacje można śmiało powiedzieć że Lord of Rings Online jest grą w starym (przez wielu uważany za najlepszy) dobrym stylu z naciskiem na klimat, fabułę oraz grę wieloosobową. Świetna oprawa graficzna, która nie wymaga od nas nie wiadomo jakiego komputera. Wszystko oprawione świetnym podkładem dźwiękowym, który sprawia że można się poczuć częścią Śródziemia. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów kultowej serii Władca Pierścieni oraz Hobbit.

Lord of Rings Online – Wymagania sprzętowe

Minimum:
- Intel Pentium 4 1.8 Ghz lub Athlon XP 1.8
- GeForce3 lub ATI Radeon 8500 z minimum 64MB pamięci
- 512MB ram
- 7GB wolnej przestrzeni na dysku
- Napęd DVD
- Windows XP i DirectX 9.0c lub nowszy
- Łącze internetowe 56kbps lub szybsze

Zalecane:
- Intel Pentium 4 3.06Ghz
- GeForce 4 lub ATI Radeon 9xxx z 128MB pamięci
- 1024MB ram
- 10 GB wolnej przestrzeni na dysku
- Napęd DVD
- Windows XP / Vista i DirectX 9.0c lub nowszy
- Łącze DSL 512kbps lub szybsze

Zagraj w Lord of the Rings Online
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl