Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Drakensang Online – Gry hack and slash MMORPG

Drakensang Online to darmowa gra Hack and slash. Początkowo była dostępna jedynie z poziomu przeglądarki, lecz teraz opiera się na stabilnym kliencie i wymaga pobrania niewielkiego pliku w celu instalacji. Za wydanie gry odpowiedzialne jest studio Bigpoint, a producentem jest Radon Labs. W przeciwieństwie do poprzednich serii, w Darkensang Online największy nacisk postawiono na rozgrywkę sieciową i wspólna zabawę z innymi graczami.

Od początku tej gry MMO istotny jest wątek fabularny i wykonywanie zadań, które znajdziemy na każdym rogu. W każdej wiosce czy mieście znajdują się niezależne postacie (NPC), które zawsze znajdą nam coś do roboty. Za każde wykonanie qest-a otrzymamy złoto, sporo doświadczenia, a czasami nawet jakiś unikalny legendarny przedmiot. W Drakensang Online gracz do dyspozycji i eksploracji ma spory obszar podzielony na tajemnicze podziemia, otwarte tereny, główne miasta i wioski oraz areny przeznaczone do walk z innymi graczami (pvp).

Kategoria: Gry online do pobrania, gry mmo


gry hack and slash
Świat gry to piękna kolorowa kraina w klimacie średniowiecznego fantasy. Każda z lokacji oferuje inny charakterystyczny wygląd i klimat. Przyjdzie nam odwiedzić wielkie lasy i puszcze krainy Slifmoor, Zimowe skute lodem Krainy Północy oraz piaszczyste, pustynne rejony Kingshill W każdej z tych lokacji będziemy eksplorować tajemnicze podziemia oraz otwarte tereny które nie rzadko kryją jakąś tajemnice, skarb lub potężnego bossa za zabicie którego można dostać unikalne przedmioty.

W Darkensang Online do wyboru są cztery klasy postaci (początkowo były tylko dwie) w wersji męskiej i żeńskiej :

Rycerz zakonu smoka – jedyna klasa w grze walcząca w ręcz bezpośrednio z przeciwnikiem. Używa broni białej (zarówno jedno jaki i dwu ręcznych: miecze topory, obuchy) Posiada wiele ciekawych umiejętności ogłuszających wroga, Największa ilość HP z wszystkich klas. Dobrze sprawdza się w pojedynkach 1 na 1. Używa ciężkich pancerzy i kolczug.

Czarodziej kręgu – postać parająca się magią żywiołów (ogień, lud, piorun) zależnie od ścieżki którą wybierzemy. Korzysta z magicznych różdżek jedno lub dwu ręcznych. Jednoręczne są szybsze lecz zadają mniejsze obrażenia od dwuręcznych. Poza wieloma zaklęciami ofensywnymi potrafi przyzwać magicznego stwora który pomaga mu w walce. Walczy na dystans.

Strażnik Lasu – czyli klasyczny łucznik któremu nie są obce umiejętności skrytobójcze. Korzysta z łuków długich i krótkich które podobnie jak broń maga, dzielą się na szybsze i zadające większe obrażenia. Dodatkowo jeżeli używa krótkiego łuku może założyć tarczę która zwiększa współczynnik zbroi. Do umiejętności specjalnych na pewno można zaliczyć ogłuszenie wroga oraz przyzwanie do pomocy stada wilków.

Parowy Mechanikus – Postać krasnoluda, który walczyć na dystans strzelając z pistoletów i strzelb. Do pomocy konstruuje działka oblężnicze. Mobilna klasa sprawdzająca się w pojedynkach 1 na 1 jak i rywalizacji wieloosobowej. Potrafi spowolnić oraz głuszyć wroga. W grupie walcząc z potworami (mobami) jest nie zastąpiona z uwagi na działko oblężnicze, które strzela tylko w jednym kierunku, lecz zadaje duże obrażenia.

Każda z wyżej wymienionych klas posada drzewko rozwoju umiejętności które dzielą się na 3 grupy i odpowiadają za rozwój postaci.

Doświadczenie: zdobywamy je poprzez zabijanie potworów, wygrywanie walk pvp oraz wykonywanie zadań. Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości zwiększa główny level postaci i otwiera dostęp do nowych umiejętności.

Umiejętności w grze Darkensang OnlineWiedza: Jest to raczej dodatkowa umiejętność za którą odpowiadają punkty prastarej wiedzy. Można je uzyskać wykonując zadania, zabijając mobki lub wygrywając pojedynki z innymi graczami. Niezwykle trudno ją zdobyć, umiejętności, które odblokowuje nie są bardzo istotne w rozgrywce ale warto je posiadać.

Poważanie: Można je uzyskać jedynie rywalizując z innymi graczami w pojedynkach. Osiągając odpowiednią ilość można odblokować umiejętność niezwykle przydatną w PvP. Prościej mówiąc im więcej walczymy z innymi graczami tym nasza postać staje się silniejsza i odporniejsza.

Tak więc gra Darkensag Online dzieli się na dwa zasadnicze aspekty. Wątek fabularny, eksploracja świata wraz z zabijaniem masy potworów, oraz pojedynki PvP w których można brać udział nie tylko na specjalnie wyznaczonych arenach, ale po zapisaniu się do rywalizacji, można walczyć w każdej lokacji oprócz wiosek i miast głównych.

Co do Aren PvP które zostały specjalne przygotowane wyróżnić można pięć trybów rozgrywki.

  • 1 na 1 – niewielkie pomieszczenie owalnego kształtu z rożnymi przeszkodami ( ploty, beczki itp.) które mogą służyć za naturalna osłonę. Klasyczna rywalizacja jeden na jednego.
  • 3na 3 – Nieco większy teren na którym dochodzi do rywalizacji dwóch drużyn trzy osobowego składu o zbliżonym levelu.
  • 5 na 5 ( przejęcie flagi)- Mapa w kształcie krzyża, dwie pięcioosobowe druzyny bronią swojej flagi zarazem starają się przejąc flagę przeciwnika. Rywalizacja dobiega końca jeżeli dana drużyna przejmie jako pierwsza flagę trzy krotnie lub upłynie określony czas.
  • 6 na 6 ( szturm twierdzy) – Jedna z drużyn ma za zadanie zdobyć twierdzę a druga ją broni, rozgrywka wymaga korzystania pomocy z maszyn oblężniczych i wyczucia czasu.
  • Otwarta arena – w każdym dużym mieście znajduje się otwarta arena na którą może wejść każdy bez ograniczenia na level czy klasę (typowe mass pvp).

gry mmoInterakcja z graczami w Drakensang Online nie ogranicza się jedynie do pojedynków PvP. Łączenie się w klany, wspólne wyprawy w celu zdobycia doświadczenia, wykonania zadania, zabicia bossa czy po prostu poszukiwania przygody i bogactwa to jedne z ważniejszych aspektów tej gry hack and slash, które do tej pory nigdy nie miały miejsca w tej serii gier.


Nowością która nie jest zbyt często spotykana w grach MMO typu hack and slash jest tworzenie i ulepszanie przedmiotów, które jest obecne w Darkensang Online. Jeżeli zdobędziemy cztery przedmioty tej samej klasy można je połączyć w jeden unikalny. Dodatkowo przedmioty rzadszego pochodzenia posiadają miejsca (sloty) na specjalne kamienie zwiększające konkretną statystykę postaci (odporność na żywioły, prędkość i moc ataku, wartość zbroi itd.)
Warto również pamiętać że podczas używania przedmiotów zużywają się one i wymagają naprawy co jakiś czas. Można to zrobić korzystając z usług kowala oczywiście za drobną opłatą.

W grze spotkamy również masę dodatków wpływających o jakości samej rozgrywki. Esencje bojowe, które zwiększają obrażenia zadawane przeciwnikom, pożywienie które na pewien czas poprawia statystykę, Zwierzaki ( pety) na których można jeździć, co ma wpływ na prędkość poruszania się, lub pupile (gnom, wrona,wróżka itp.) które biegają przy nas i pomagają w konkretny sposób. Liczne promocje to bardzo interesujące rozwiązanie, czasami w miastach obniżają się ceny i można kupić ekwipunek nawet o 50% taniej.


Podsumowując jest to obecnie najlepsza darmowa propozycja gry mmo z gatunku hack n slash z tak rozbudowanym, tętniącym życiem światem pełnym graczy (głównie Polacy, Niemcy oraz Rosjanie). Zbalansowane, unikalne klasy postaci, przyjazna atmosfera, częste aktualizacje i poprawy błędów, eventy z nagrodami - to wszystko sprawia, że zawsze jest co robić i z ciekawością wraca się do tej produkcji nawet po kilku miesiącach przerwy.

 Zagraj w Drakensang Online!Zobacz również gry podobne do Drakensang Online:0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl