Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Elsword Online – Platformowa bijatyka z elementami RPG

Elsword Online to darmowa gra do pobrania, która łączy w sobie kilka gatunków. Mowa tutaj o RPG, platformówce oraz dynamicznej i widowiskowej walce, czyli potocznie zwanej bijatyce. 
 Całość oprawiona w niezwykle barwnej oprawie graficznej przypominającą tą z kreskówek anime.
Grę stworzyło azjatyckie studio KOGGames, które ma już kilka sukcesów związanych z bijatykami w środowisku gier mmo. Gra swoją premierę w Polsce miała w 2012 roku i nadal dynamicznie się rozwija za sprawą licznych aktualizacji i poprawek. Obecnie w modelu free to play.

Historia rozpoczyna się na kontynencie Elios nazywany również „krainą mroku” poniewież panowały na nim odwieczne ciemności, a życie w tym rejonie było wręcz niemożliwe. Z niewiadomych przyczyn pewnego dnia sytuacja uległa diametralnej zmianie. Kraina rozbłysła tajemniczym boskim światłem, a życie na niej rozkwitało w niesamowitym tempie. Ludzie zaczęli przybywać z odległych zakątków świata, aby podziwiać to nadzwyczajne zjawisko. A wszystko to za sprawą pojawienia się magicznego kamienia, który emanował bosą mocą. Najwspanialsze w nim było to że potrafił przekazać swoja tajemniczą energie każdej żywej istocie, która się do niego zbliżyła. Pielgrzymi postanowili osiedlić się nieopodal kamienia i wybudowali wielkie miasto. Mijały miesiące, lata aż pewnego dnia za sprawą miłosnej intrygi jednego ze strażników kamienia, doszło do naruszenia jego struktury i zniszczenia go. Powrócił chaos oraz mrok, a większość istot które czerpały siłę z boskiej mocy kamienia , zginęło lub przeobraziło się w bezmyślne maszyny nie odróżniające wroga od przyjaciela.

I tutaj do akcji wkracza gracz, którego zadaniem jest ponowne zaprowadzenie pokoju w krainie Elios. Do wyboru jest 9 niezależnych postaci:

Elsword – walczy za pomocą ogromnego dwuręcznego miecz, trenuje od najmłodszych lat i uzyskał perfekcję w swoim fachu.
Gry MMO - BijatykiRena – kobieca postać przypinająca rasę elfa, w walce korzysta z łuku oraz ciosów zadawanych nogami.
Aisha - czarodziejka niezwykle mądra i oczytana postać parająca się magią oraz magiczna różdżką.
Raven – pół człowiek, połączenie człowieka z maszyną. Jego głównym atutem jest mechaniczne ramie, z którego korzysta w walce.
Eve -walczy używając otaczających jej grawitonów, za sprawa swojej mocy potrafi, również przejąc kontrolę nad maszynami.
Chung – jej atutem jest solidny pancerz i wielkie serce do walki. Niezwykle odporna postać.
Ara – posługuje się piką lub włócznia. Za sprawa połączenia szybkości i dalekiego zasięgu jest groźnym przeciwnikiem.
Elesis – jej korzenie wywodzą się z rycerskiej rodziny, gdzie od najmłodszych lat była szkolona na rycerza pierwszej klasy, walczy mieczem jednoręcznym oraz potrafi władać mocą ognia.
Add - przedstawiciel maszyn, stworzonych przez ludzi, w walce korzysta z mocy technologi.

W grze każda z wymienionych wyżej postaci posiada dwie drogi rozwoju zarówno ciemną jaki i prawą stronę rozwoju. Unikalne umiejętności można zgłębiać inwestując punkty doświadczenia.


Walka w Elsword Online – niezwykle dynamiczna i efektowna bijatyka!

Grafika to niezwykle podrasowany model 2D znany z platformówek gdzie kamera zmienia swoje położenia zależnie od akcji. Efekty wizualne oraz dźwiękowe zachwycają na każdym kroku. Okrzyki które wydaja postacie przywołują wspomnienia zapoczątkowane przez japońskie seriale animowane. Obramowanie ekranu towarzyszące w finalnej części kombosu sprawia wrażenie komiksowej otoczki zwiększając atrakcyjność rozgrywki.
Świat gry został podzielony na kilka etapów: wioski, areny do walk PVP oraz lokacje w których zabijamy potwory zdobywamy doświadczenie i złoto. Wraz z rozwojem postaci otrzymujemy dostęp do nowych ataków (kombosów), które są esencja samej rozgrywki. Klikając odpowiednia sekwencje klawiszy możemy stworzyć niezwykle widowiskowe oraz skuteczne ataki niosące spustoszenie w szeregach wroga. Lokacje są zróżnicowane i naszpikowane ciekawostkami.

Jedną z rzeczy która wyróżnia Elsword Online od podobnych produkcji jest element znany z gatunku RPG , a mowa tutaj o Craftingu, czyli tworzeniu przedmiotów. Możemy ulepszać własny ekwipunek łącząc ze sobą przedmioty które wypadły z zabitych przeciwników (mobów) Zwiększając w ten sposób główne atrybuty jak atak, obrona bądź prędkość. Aby coś wyprodukować należy udać się do wioski i odnaleźć NPC odpowiedzialnego za ta dziedzinę. Gra oferuje również rynek na którym można zaopatrzyć się w niezbędne surowce.


„Wierny przyjaciel” czyli system petów w Elsword Online

Podróżowanie z wirtualnym pupilem to standard, często wdrażany w grach mmo. Podobnie jest i w tutaj. Aby wejść w posiadanie zwierzaka należy zdobyć odpowiedni kryształ życia, wykonując zadanie lub kupić go w sklepie. Opieka sprowadza się do karmienia naszego pupila, który odwdzięczy się zwiększeniem statystyk oraz zabawnymi animacjami. Dodatkowo pet-y mogą ewoluować co przekłada się na zmianę wyglądu oraz umiejętności.

Podsumowując gra Elsword Online to niezwykle widowiskowa bijatyka z elementami RPG z ciekawą fabuła oraz otoczką wizualną. Nawiązanie do japońskiego anime oraz mangi na pewno spodoba się miłośnikom tego tematu. Wspólna zabawa z innymi graczami, szerokie grono społeczności rodzimych graczy oraz rozgrywka, która nie wymaga od nas spędzania w grze całego dnia, aby dorównać innym. Gra jest obecnie dostępna w polskiej wersji językowej!
 Zagraj w Elsword

Wymagania systemowe Elsword:

Minimalne:
System operacyjny: XP
Procesor: Intel/AMD 1 Ghz
Pamieć RAM: 1Gb
Karta graficzna: Nvidia GeForce seria 5
Wersja DirectX: 9.0c
Miejsce na dysku: 3Gb

Zalecane: 
System operacyjny:Win 7
Procesor: Intel/AMD2 Ghz
Pamieć RAM: 2 Gb
Karta graficzna: Nvidia GeForce seria 7
Wersja DirectX: 9.0c
Miejsce na dysku: 4GbAutor: (gościnnie) Alicja Zając, 4.02.2015r

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl