Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Rodinia War - połaczenie gry strategicznej ze światem RPG

Rodinia War to darmowa gra MMO osadzona w świece średniowiecznego Fantasy, gdzie prawo pisane jest mieczem i każdy ma szanse zostać potężnym władcą lub nic nie znaczącym oprychem. Gra oferuje ciekawe rozwiązania wynikające z połączenia elementów rozgrywki strategicznej z klasycznym mmorpg. Stając na czele własne armii mamy okazję poprowadzić ją do walki i podbijać królestwa innych graczy! 

Rodinia War -rozwój miastaRodinia War przenosi gracza na tajemniczy kontynent, który jest podzielony na cztery regiony. Na każdym z nich gracze mają możliwość budowy własnej wioski i zarządzania nią. Krainy są zamieszkałe przez różnorodne dzikie zwierzęta i niebezpiecznych bandytów oraz oczywiście przez innych graczy. Każdy chce zagraną dla siebie jak najwięcej, gdyż przekłada się to na większą ilość surowców i złóż naturalnych. Standardowo jak to bywa w grach strategicznych na przeglądarkę na początku gry przyjdzie nam wybudować całą infrastrukturę związaną z żyjącym królestwem. Farmy, kamieniołomy zbrojownie czy magazyny, które im bardziej zaawansowana są technologicznie wymagają więcej czasu oraz surowców na ich stworzenie. I nie było by w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że czas oczekiwania można sobie urozmaicić całkiem odmiennym rodzajem rozgrywki. Mowa tutaj o płynny przejściu z klasycznej rozgrywki strategicznej 2D do trójwymiarowego świata MMORPG w którym sterujemy postacią, wypełniamy zadania i walczymy z przeciwnikami. Oba te elementy są ze sobą ściśle powiązane co w połączeni daje bardzo interesująca darmowa grę MMO na przeglądarkę.

Darmowe gry MMO
Rozpoczynając przygodę należy skupić się na rozbudowie własnej wioski, która z czasem przerodzi się w ogromne królestwo. Ilość surowców naturalnych takich jak kamień, drewno, żelazo czy jedzenie ma wpływ na rodzaj i wielkość posiadanych wojsk. Niezwykle ważne jest aby dopilnować by produkcja była ciągle kontynuowana, a odpowiednie budynki sukcesywnie ulepszane.
Nieodłączna częścią tej darmowej gry MMO jest rekrutacja wojsk i wysyłanie ich na zwiad lub podbój wrogich terenów zamieszkałych przez innych graczy. Do dyspozycji mamy szeroki wachlarz wyszkolonych żołnierzy od zwiadowców, łuczników gladiatorów, mnichów czarnoksiężników, jazdy konnej po maszyny oblężnicze jak balisty, tarany czy katapulty. Każdy z nich ma własne odrębne statystyki, które można zwiększać, ale i również słabe strony które nadają balansu rozgrywce. Należy więc odpowiednio przemyśleć jaki rodzaj wojska jest nam potrzebny i wybrać odpowiednią strategię.

Gra Rodinia War nie wyróżniała by się niczym innym od popularnych strategii na przeglądarkę gdyby nie fakt, że posiada jeszcze jedną,  lecz niezwykle ważną i ciekawą możliwość płynnego przejścia z gry strategicznej 2D do trójwymiarowego świata MMORPG. Autorzy postanowili połączyć oba gatunki dając zupełnie nowy rodzaj rozgrywki nieznany dotąd w środowisku MMO.


darmowe MMORPGKażda armia była by niczym bez swojego dowódcy, który kieruje jej poczynaniami na polu bitwy i dodaje jej chęci do walki. Używając portalów możemy przejść się po własne wiosce czy pałacu obserwując jak to wszystko wygląda od środka i poczuć się częścią królestwa. Kierując poczynaniami wybranego Rycerza (widok zza pleców) specjalizującego się w konkretnym stylu walki przemierzamy świat gry pokonując potężne bestie, walcząc z innymi graczami i wykonujemy masę zadań, które zwiększają doświadczenie co przekłada się na zdobywanie wyższych poziomów oraz nowych umiejętności.
Każdy z rycerzy posiada drzewko skilli, które można dowolnie rozwijać i modyfikować. Tym co wyróżnia Rycerza od zwykłego wojaka jest szeroki wachlarz umiejętności bojowych.
Zachowano również typowy system eksploracji, zbierania i ulepszania a nawet tworzenia ekwipunku znany z innych gier MMORPG.


Twórcy gry świetnie załatali lukę która jest wadą klasycznych gier strategicznych. Mowa tutaj o długim czasie oczekiwania na zakończenie produkcji jakiejś budowli czy jednostki. W Rodinia War możemy w międzyczasie za pomocą jednego kliknięcia przenieść się z rozgrywki strategicznej do pięknego, tajemniczego świata i stać się jego częścią. To połączenie sprawia, że można poczuć się prawdziwym władcą królestwa, który ma realny wpływ na jego losy. Wszystko to okraszone bardzo klimatyczną ścieżką dźwiękowa, która w niektórych przypadkach zapada w pamięci na długi czas, oraz nie najgorszą oprawą wizualną.

W grę Rodinia War można grać na przeglądarce internatowej lub poprzez instalację gry na dysku.
Daje to graczom szeroki dostęp praktycznie z każdego urządzenia, jedynym wymogiem jest dostęp do internetu.UWAGA!: W obecnej chwili autorzy gry postanowili zamknąć projekt z uwagi na malejąca ilość graczy i narastające problemy techniczne związane z grą. W tej sytuacji należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na dalszy rozwój wypadków. Zachęcamy również do zapoznaniem się z grami podobnymi do Rodina War.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl