Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Wikingowie: Wojny Klanów - wojny wikingów w mobilnej strategii online

Wikingowie: Wojny Klanów to darmowa gra strategiczna MMO (w wersji mobilnej oraz na PC) która wrzuca gracza do starożytnego nordyckiego świata fantasy. Krainy te zamieszkują dzikie bestie, a każdy zakątek obfituje w liczne złoża naturalne. Zbuduj własne miasto i armię, a następnie walcz z innymi graczami i pnij się w rankingu, stajać się najpotężniejszym Jarlem mroźnych krain!


Wikingowie – Wojny Klanów to nowa propozycja od studia Plarium (które znane jest z takich tytułu jak Sparta War of Empire czy mobilnej gry Soldiers Inc: Mobile Warfare). Akcja gry toczy się w surowym zimnym skandynawskim klimacie w odległych starożytnych czasach, kiedy to potęga wikingów nie miała sobie równych. Gęste lasy pełne zwierzyny i groźnych bestii, krystalicznie czyste jeziora i ogromne szczyty górskie pokryte wieczną zmarzliną – tak prezentuje się ta tajemnicza kraina. Oprawa audio – wizualna stoi na wysokim poziomie i podkreśla klimat i powagę tych ciężkich jak i również niezwykle interesujących czasów.

Początki mogą być ciekawe i wciągające!

Nowy gracz otrzymuje na starcie swoją własną osadę oraz Jarla (władcę). Urozmaicony teren na którym osadzona jest wioska (od górskich szczytów przez żyzne równiny po morskie wybrzeża) pozwala na ciekawe zagospodarowanie i rozmieszczenie, wedle własnego uznania. Postępując zgodnie z zaleceniami samouczka szybko połapiemy się w jaki sposób stawiać budynki i je ulepszać. Każde z nich zostały podzielone na kategorie i poziomy. Baraki wojskowe, kopalnie, pola uprawne czy wierze obronne to tylko cześć asortymentu, który znajdziemy w darmowej grze MMO – Wikingowie: Wojny Klanów.

wieloplatformowa gra MMO

Interfejs z podziałem na kategorie jest intuicyjny i pozbawiony zbędnych dodatków, wszak musi być to zrozumiała i prosta wersja dla odbioru zarówno dla graczy przeglądarkowych jak i tych korzystających z urządzeń przenośnych jak smartfon czy tablet.
Cała gospodarka i handel opiera się na sześciu surowcach: Jedzenie, Drewno, Kamień, Żelazo,Srebro oraz Złoto. Niestety nie można nimi handlować i wymieniać z innymi graczami. Wykorzystuje się je wyłącznie do budowania nowych obiektów i zarządzania poddanymi. Aby je pozyskać wystarczy wypełniać zlecone zadania, brać udział w wydarzeniach (eventy) lub wysłać wojsko w celu grabieży. 

gry strategiczne online


Szanujące się królestwo musi mieć potężnego władcę!

Każda wioska w grze Wikingowie: Wojny Klanów posiada głównego zarządce czyli Jarla. Potężny wojownik stojący na czele całej armii,który w przeciwieństwie do piechoty czy jazdy konnej posiada własne drzewko rozwoju i gromadzi doświadczenie dzięki któremu stopniowo awansuje na coraz to wyższe poziomy. Dodatkowo każdy Jarl ma własny unikalny ekwipunek, który można dla niego tworzyć w warsztatach i kuźniach. Jego umiejętności są niezwykle cenne podczas wymarszu wojska czy wszelkich starć zarówno z innymi graczami jak i dzikimi bestiami.

Jeśli już nieco się zadomowimy, a nasza wioska urośnie w siłę warto pomyśleć o znalezieniu sojuszników lub o stworzeniu własnego klanu. Pojedyncze osady świetnie sobie radzą w początkowej fazie gry, lecz z czasem przyjdzie nam się zderzyć z realiami średniowiecznego i barbarzyńskiego świata fantasy. Ogromny obszar gry Wikingowie: Wojny Klanów zamieszkały jest przez tysiące graczy rywalizujących codziennie między sobą o bogactwa i panowanie na danym terenie. Na szczęście każdy nowy gracz jest chroniony przez system i nie może zostać zaatakowany, ale i również sam nie może atakować. Ten zabieg ma na celu wdrożenia i poznania przez nowego adepta mechaniki tej darmowej gry MMO. Jak nie trudno się domyśleć prawdziwa zabawa i strategiczna rozgrywka zaczyna się właśnie po tym okresie ochronnym (powyżej 6 poziomu wioski).

darmowe gry mmo na androida

Na koniec należy wspomnieć o kilku niedociągnięciach, nie są one jednak czymś odstraszającym i negatywnie wpływającym na ogólna ocenę. Jednak gra Vikings: War of Clans (bo tak brzmi oryginalny tytuł) nie ustrzegła się wad o których należy wspomnieć. Pierwszą z nich jest brak polskiej wersji językowej, co jest nie małą przeszkodą szczególnie dla młodszego grona odbiorców. Kolejną jest system mikropłatności związany z modelem rozgrywki (free to play) dzięki niemu można przyspieszyć czas budowy oraz rozwoju co jak w większości tego typu przypadków (w grach MMO) ma wpływ na zbalansowanie rozgrywki.

darmowe gry MMO na smartfona i tablet

Podsumowując, mamy tutaj interesującą darmową grę MMO w która można grać zarówno na przeglądarce WWW jak i na urządzeniach z systemem Android czy iOS. Klimat, oprawa graficzna oraz ścieżka dźwiękowa sprawiają, iż można się poczuć częścią tego pięknego i zarazem tajemniczego wirtualnego świata. Wcielając się w wikinga, zarządzamy wioską i walczymy podbijając nowe tereny oraz gromadząc bogactwa. Gra oferuje standardowy model rozgrywki strategicznej opartej na modelu free to play z dobrowolnymi mikropłatnościami. Rozbudowane opcje społecznościowe oraz liczne wydarzenia sprawiają, że ten wirtualny świat tętni życiem i zachęca do eksploracji oraz nawiązywania nowych znajomości.


 Zagraj w Wikingowie: Wojny Klanów
 
 
 
 
 
 
Gry Podobne do gry Wikingowie: Wojny KlanówSettlers Online, Tribal Wars 2, Travian, Stronghold Kingdoms Online, GoodGame Empire, Game of War Fire (android), Rodinia War, Might and Magic Heroes Online, Anno Online, Seafight, Desert Operation PL, Elvenar PL, Imperia Online, WarGames 1942, Forge of Empires, Islandoom,

Autor: Arkadiusz Żurawski, dnia 16.02.2017 roku

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl