Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Islandoom - Wojenna gra strategiczna online po Polsku w przeglądarce

Islandoom to darmowa gra przeglądarkowa, ukierunkowana na rozgrywkę strategiczno-ekonomiczną. Pozyskiwanie surowców naturalnych,planowanie, budowanie floty okrętów czy podbijanie nowych wysp to główne aspekty rozgrywki które w połączeniu z opcjami społecznościowymi oraz rozwiniętym systemem handlu tworzą interesującą grę we współczesnych czasach.


Gra Islandoom została stworzona i wydana  przez niewielkie Polskie studio Bloomga S.A w 2017 roku. Od tego czasu projekt prężnie się rozwija i wprowadzane są nowe aktualizacje oraz powstają nowe serwery. Obecnie dostępne są 3 światy, gdzie na każdym z nich gra około 3 tysięcy graczy.
Rozpoczynając zabawę w wirtualnym świecie gry Islandoom dowiemy się że historia toczy się w niedalekiej przyszłości, tuż po zakończeniu wojny nuklearnej, która sprawiła że większość naszej planety została zalana przez wodę. Chcąc przeżyć ludzie musieli nauczyć się szybko podróżować po oceanach i eksploatować to co zostało z niegdyś ogromnych terenów.

 Zagraj w Islandoom

Własna wyspa - baza wypadowa

Wcielając się w jednego z kapitanów otrzymujemy okręt oraz niewielką wyspę na której osiedlimy podległych nam mieszkańców oraz założymy kopalnie, huty czy stocznie dzięki którym zdobędziemy surowce naturalne niezbędne do rozbudowy morskiego imperium.

Gry Strategiczne po Polsku


Każda jednostka czy budynek mieszkalny może zostać rozbudowany i ulepszony. Nie jest to jednak tak proste i oczywiste, do wszystkiego potrzeba materiałów, czasu oraz wsparcia militarnego. W grze dostępne są 4 podstawowe surowce  (kwarc, stal, polimeryt, uran) oraz pieniądze jako ogólna waluta. Co ciekawe każde z nich mogą posłużyć do wymiany czy zapłaty za pośrednictwem sklepu czy portu handlowego.
Na starcie dostępne są 4 frakcje (nacje) charakteryzujące się własnym stylem i umiejętnościami. Jedni polegają na obronie lub ataku, zaś inni na rozbudowie i dyplomacji.
Cały ten podział ma na celu zróżnicowanie i zbalansowanie rozgrywki, tak aby nie można było wykorzystać określonej mechaniki do dominacji nad serwerem.

Mapa świata, zależności i strategie

Gry strategiczne online

Kiedy już zapoznamy się z infrastrukturą własnej wyspy możemy przenieść się do mapy świata na której napotkamy wyspy innych graczy, które można podbić za sprawą wysłania floty lub wejść z nimi w interakcję i zawrzeć sojusz czy wspomóc ich surowcami.
Jeżeli chodzi o zdolności militarne mamy do dyspozycji szereg statków ofensywnych, defensywnych oraz specjalnych z podziałem na jednostki podwodne oraz nawodne a także działa nabrzeżne. Każda wyżej wymieniona jednostka posiada własną charakterystykę oraz wady i zalety w określonej sytuacji na morskim polu bitwy.

Kapitan jest tylko jeden!

W tej typowej grze strategiczno-ekonomicznej można odnaleźć namiastkę gatunku RPG w postaci tworzenia  własnego kapitana (bohatera) wraz z rozwijaniem statystyk, wymiany i ulepszania posiadanych przedmiotów oraz dostosowania wyglądu wedle upodobań. Jego zdolności bezpośrednio wpływają na poszczególne jednostki jak i całą infrastrukturę wyspy.


Islandoom - Polska gra strategiczna online


Spoglądając na całokształt, ciężko dopatrzyć się błędów czy problemów po stronie samej rozgrywki jak i interfejsu, jednak wizualnie gra Islandoom niestety wydaje się nieco w tyle jak na ówczesne czasy, grafika jest w niektórych miejscach niewyraźna i nieczytelna, a na dokładkę brak jakiejkolwiek ścieżki dźwiękowej w tle.
Warto również wspomnieć że gra opiera się na modelu  free to play, lecz wszystkie przedmioty jak i konta premium można kupić za walutę zdobytą podczas rozgrywki co na pewno jest wielkim plusem przemawiającym na korzyść tej polskiej gry przeglądarkowej.

 
 
 
 
Gry Podobne do Islandoom Tribal Wars 2, Stronghold Kingdoms Online, GoodGame Empire, Game of War Fire (android), Might and Magic Heroes Online, Anno Online, Seafight, Imperia Online, Desert Operation PL, Rodinia War, Settlers Online, Elvenar PL, Forge of Empires, WarGames 1942, Wikingowie: Wojny Klanów, Travian,  
 
 
 
 
Autor: Arkadiusz Żurawski, dnia 3.03.2018 roku

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl