Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Star Wars: The Old Republic – Gwiezdne wojny, gry mmorpg 3d

Gra Star Wars Old Republic to niezwykle rozbudowany świat, w którym główną rolę odgrywa historia znana z kultowych Gwiezdnych Wojen. Grę stworzyło studio BioWare znane z takich tytułów jak Daragon Age czy Mass effect. 

gry mmo 3DAutorzy słynną z dużego nacisku na fabułę w każdej produkcji, również i gra Star Wars jest tego doskonałym przykładem. Uniwersum w którym osadzony jest świat tej gry mmo z pewnością temu sprzyja, co jest wspaniałą nowina dla wszystkich fanów serii gwiezdnych wojen. Gra zadebiutowała pod koniec 2011 roku, a obecnie funkcjonuje na zasadzie free to play, czyli gry darmowej z mikropłatnościami.

 
Historia którą przedstawia gra Star Wars dzieje się w czasach około czterech tysięcy lat przed wydarzeniami z wielkiego ekranu. Już wtedy trwał odwieczny konflikt Galaktycznej Republiki z Imperium Sithów. Po wielu latach ciężkiej wojny postanowili oni jednak zawiesić broń na jakiś czas i przyjęli rozejm. Niestety ich nienawiść do siebie nadal w nich narasta, a pokój wisiał na włosku. Drobne konflikty zdarzają się coraz częściej, obie strony wiedzą, że to nie koniec i przygotowują się do kolejnej wojny.

Zagraj w SWTOR
 
Rozpoczynając przygodę wybieramy jedną z dwóch stron, Galaktyczna Republikę lub Imperium Sith-ów. Każda z nich ma do zaoferowania 4 klasy postaci :
 
Jedi Knightdoskonale posługuje się bronią białą, idealnie sprawdza się w zwarciu, zależnie od wyboru dalszego rozwoju włada jednym lub dwoma mieczami świetlnymi. Odpowiednik tanka i DPS-a
Jedi Consularklasa łącząca kilka cech, walczy wręcz , potrafi leczyć sprzymierzeńców oraz używać mocy do kontrolowania lub paraliżowania wroga. Sprawdza się zarówno w zwarciu jak i na dystans. Po osiągnięciu 10 poziomu o dalszym rozwoju decydują podklasy Jedi Sage oraz Jedi Shadow. Pierwszy to połączenie DPS-a z umiejętnościami leczącymi, a drugi to wojownik z dwuręcznym mieczem.
Smugglerpotrafi ukrywać się za przedmiotami lub własnoręcznie stworzonymi tarczami które zwiększają jego umiejętności obronne. Posiada dwie podklasy: Gunslinger oraz Scoundrel. Pierwsza z nich charakteryzuje się  posługiwaniem dwoma blasterami o dalekim zasięgu i dużej sile rażenia. A Scoundrel walczy jednym blasterem średniego zasięgu, stosuje pas maskujący oraz zna podstawy leczenia sojuszników.

Trooperspecjalizuje się w ciężkim uzbrojeniu, korzysta z granatów zadających obrażenia oraz chwilowe efekty (np. zamrożenie), Potrafi stworzyć tarcze obronną. Jego rozwój dzieli się na Comanndo i Vanguarda. Pierwsza z tych podklas używa potężnych dział o wielkiej sile rażenia do tego potrafi się leczyć za pomocą sond medycznych, zaś druga, specjalizuje się w używaniu lżejszych karabinów i tarcz energetycznych.

Sith Warriormistrz w posługiwaniu się mieczami świetlnymi. Potrafi szybko dostać się do oddalonego przeciwnika i wykończyć go serią ataków. Podobnie jak jego odpowiednik po stronie republiki po osiągnięciu 10 poziomu przybiera postać Tanka lub DPS-a.

Sith Inquisitor – doskonale włada elektryczną mocą oraz telekinezą. Używa lekkich pancerzy i znacznie lepiej radzi siebie w walce z dystansu. Posiada dwie podklasy : Sorcerer oraz Assasin. Sorcerer świetnie sprawdza się w roli ofensywnej zadając obrażenia, korzysta również z umiejętności leczących. Assasin używa z miecza dwuręcznego, dzięki swojej mocy potrafi stać się niewidzialny.
 
Bounty hunter – charakteryzuję go ciężkie opancerzenie, jet pack oraz broń w postaci blastera. Nazwy oraz specyfikacja jego podklas są następujące: Powertech i Mercenary. Pierwsza z nich korzysta głównie z miotaczy ognia, pojedynczego blastera i tarcz energetycznych, zaś druga dwóch blaterów, rakiet termicznych i innej rozwiniętej broni technologicznej, dodatkowo potrafi przywracać zdrowie.
Imperial Agent – odpowiednik skrytobójcy w grze Star Wars. Doskonale potrafi się chować za przedmiotami, a gdy ich zabraknie korzysta z własnej traczy. Jego rozwój dzieli się na Operative oraz Snajpera. Operative korzysta z jednego blastera, ostrza oraz pasu maskującego. W skład jego asortymentu dochodzi również umiejętność leczenia. Sniper jak sama nazwa wskazuje atakuje na dystans z zaskoczenia, dysponuje dużą siłą ataku.


Główne cechy, które odpowiadają za postrzeganie naszej postaci występują jako: Siła , Celność, Wytrzymałość, Aparycja, Przebiegłość oraz Siła woli. 
Każda z klas jest tak zbudowana, aby była samo wystarczalna i mogła poradzić sobie z każdym zadaniem w pojedynkę. Oczywiście w grupie można to wykonać szybciej i łatwiej. Niemniej jednak autorzy postanowili zrównoważyć dwie możliwości. Po osiągnięci dziesiątego poziomu każda z postaci musi określić dalszą drogę, czyli podklasę która sprecyzuje w czym będzie najlepsza.
Rozwijanie głównego bohatera odbywa się w standardowy sposób jak na grę mmorpg przystało, czyli oczywiście wykonywanie zadań. 
Każda z postaci posiada unikalną ścieżkę fabularną (inne zadania), które wprowadzają gracza w niezwykły klimatyczny świat znany z Gwiezdnych Wojen. Wątki są przemyślane i zazębiają się ze sobą tworząc wspólną całość. Sposób przedstawienia historii zasługuje na pochwałę i może być przykładem dla innych tego typu gier.
Standardowo wykonywanie zadań owocuje w doświadczenie które następnie inwestujemy w umiejętności. Maksymalny poziom jaki można osiągnąć wynosi aż 50 oczek. System skili jest elastyczny i pozwala na edycję wcześniej rozwiniętych umiejętności, przywrócenie ich do stanu początkowego i wdanie ich po raz kolejny wedle naszych upodobań. W ten sposób z klasy nastawionej defensywnie walczącej z drugiej linii można stworzyć typowego DPS-a czy tanka bez konieczności rozpoczynania gry od nowa.
 
gry mmorpg
System kompanów dział na zasadzie uzupełnienia i wparcia głównej postaci. Podczas eksploracji świata i wykonywania qestów, napotkamy wirtualnych (komputerowych) kompanów którzy chętnie przyłącza się do drużyny. Ich motywy będą różne (chęć przeżycia przygody, chciwość itp.) Jednak koniec końców zawsze ktoś się znajdzie do pomocy. 


Ich towarzystwo może wypłynąć na podejmowane decyzje, wynik walki lub zwiększenie dawki humoru, gdyż nie rzadko komentują rożne wydarzenia i chcą brać czynny udział w danej sytuacji. Ilość kompanów będzie rosnąc wraz z postępem fabularnym, do tego mamy możliwość dowolnej edycji każdej z nich, zaczynając od ekwipunku kończąc na umiejętnościach. System przypomina rozwiązanie zastosowane w Dargon Age (kto grał wie o czym mowa).

Walka z innymi graczami czyli tzw. PvP odbywa się na specjalnie przygotowanych WarZonach. Są to obszary na które zostają w tym samym czasie przeniesieni gracze w celu rywalizacji między sobą. Obecnie są do wyboru trzy tryby:


The Civil War - najpopularniejszy tryb, Polega na zdobyciu kontroli nad jak największa ilością dział (w sumie są trzy) które atakują statek Republiki lub Imperium, Wygrywa ta drużyna której uda się szybciej zestrzelić statek przeciwnika.
Voidstarskłada się z dwóch rund gdzie na przemian każda z drużyn broni i atakuje dostępu do trzech bram. Komu pierwszemu uda się  sforsować za pomocą ładunków wybuchowych wszystkie trzy zwycięża.
Huttball – czyli gra przypominająca "rugby", w rywalizacji biorą udział dwie drużyny (tej samej frakcji), Które muszą ze sobą współpracować wspólnie przenosząc piłkę za linie wroga. Oczywiście całe pole naszpikowane jest pułapkami i przeszkodami. Cały mecz trwa 15 min, jeżeli uda się osiągnąć wynik 6:0 rywalizacja kończy się przed upływem czasu.


Duży świat gry Star wars Old Republic jest podzielony na kilkanaście planet, o rożnej sytuacji politycznej. Na niektórych rządzi konkretna frakcja, na innych walki nadal trwają, a ich fauna i flora rożni się diametralnie. Dialogi fabularne to element którego próżno szukać w innych grach mmo i są wielkim plusem SWTRO. Do tego może nie powalająca, lecz solidnie wykonana oprawa graficzna oraz podkład dźwiękowy rodem z filmów sprawiają, że każdy kto polubił sagę gwiezdnych wojen bez żadnych oporów może się doskonale bawić w tej darmowej grze online.


Star wars: The Old Republic - Wymagania sprzętowe:

Minimalne :

- Procesor: Intel Core 2 Duo Procesor 2.0GHz lub AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4000+ lub lepszy
- Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 7800 lub ATI X1800 lub lepsza

DirectX: wersja 9.0c
- RAM: 1,5 GB RAM Windows XP / 2 GB RAM Vista lub Windows 7
- Miejsce na Dysku: 27 GB
- System operacyjny: Windows XP (Service Pack 3) / Vista / Windows 7

Zalecane:

- Procesor: Pentium Dual Core G6960 2.93GHz lub Phenom II X3 B75 lub lepszy
- Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460 lub ATI Radeon HD 5850 1024MB lub lepsza
- DirectX: wersja 10.0
- RAM: 4 GB RAM
- Miejsce na Dysku: 27 GB
- System operacyjny: Windows XP (Service Pack 3) /
Windows 7 / Vista Autor : Arkadiusz Żurawski, dnia 13.01.2015r.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl