Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obrońcy Galaktyki - Mobilne, Polskie MMO w kosmosie

Gra Obrońcy Galaktyki to Polska darmowa gra MMO w klimacie sci-fi w której stajemy przed problemem unicestwienia życia w całej galaktyce. Głównym celem rozgrywki jest rozwój postaci i wyposażenia, wykonywanie zadań, oraz rywalizacja o miejsce w rankingu. Gra świetnie przystosowana do urządzeń mobilnych jak i przeglądarek internetowych.


 Historia świata jak i fabuła tej darmowej gry MMO oparta jest na krótkim wstępie zaraz po rozpoczęciu zabawy. Dowiemy się z niego, że mamy rok 2258, ludzkość pod wpływem rozwoju technologicznego nauczyła się sprawnie poruszać w przestrzeni kosmicznej i eksploruję ją w poszukiwaniu cennych surowców naturalnych. Zaślepieni chęcią bogactwa i chwały zaczęli rywalizować między sobą i walczyć o wpływy na poszczególnych planetach.
Wcielając się w jednego z tysięcy kosmicznych poszukiwaczy, otrzymujemy wiadomość o dziwnej aktywności na planecie pod nazwą X52, która odgrywa ważną rolę w strategiczno-politycznych rozgrywkach dla największych korporacji tego świata.
Tak właśnie rozpoczyna się nowa przygoda każdego z graczy. Do wyboru mamy postać męską lub żeńską.

Zaraz po tym krótkim wstępie można się zapoznać z głównym interfejsem gry jak i ze wszystkimi funkcjami które nam oferuje. Prosty przejrzysty podział na kategorie, zwięzłe opisy i wyraziste ikony szybko sprawą, że połapiemy się o co chodzi i na czym polega zabawa w grze Obrońcy Galaktyki.


Gry mobilne online

Misje i zadania podzielone są na kilka grup w odstępach czasowych. Kampanie, Szturm, Starcie czy Codzienny pojedynek to klasyczne zadania w których musimy stawić czoła sztucznej inteligencji za wykonanie których otrzymujemy cenne surowce i punkty doświadczenia. Nierzadko również wpadnie jakiś przedmiot w który możemy wyposażyć naszego bohatera lub rozłożyć na części w laboratorium.

Istnieje również opcja pod nazwą Kopuła Gromu gdzie rywalizujemy z innymi graczami w systemie PVP.  Jest to swojego rodzaju arena na której walczą poszukiwacze z całego serwera, a stawką w pojedynkach są cenne nagrody oraz pozycja w rankingu serwera.

Rozwój postaci i ulepszanie ekwipunku

Kiedy już uda nam się wykonać początkowe zadania i zapoznamy się z mechanika oraz  interfejsem szybko zorientujemy się że najważniejszym elementem będzie rozwój zdolności naszej postaci oraz zdobywanie i ulepszanie ekwipunku. Dzięki czemu będziemy mogli stawić czoła coraz to silniejszym przeciwnikom i zdobywać lepsze nagrody.

Jeśli chodzi o umiejętności tytułowego Obrońcy galaktyki znajdziemy tutaj proste drzewko oparte na 3 podstawowych zdolnościach ( ATAK, ZDROWIE, PANCERZ) oraz 5 dodatkowych współczynnikach (Furia, Precyzyjny atak, Odporność, Unik, oraz Blok)

darmowe gry po Polsku


Każda z tych zdolności może być rozwijana  za  sprawą treningu lub rozwoju przy wykorzystaniu jednej z walut lub surowców dostępnych w tej mobilnej grze MMO.
Jeśli już jesteśmy w temacie walut oraz surowców warto było by również przedstawić  główne środki płatnicze:


  • Kredyty - Dzięki nim możemy kupić lepsze wyposażenie, zwiększyć zdolności bojowe bohatera oraz wykonywać większość transakcji związanych z progresem.
  • Żelazne porcje - waluta  pośrednia wykorzystywana również do wymiany za kredyty. Niezwykle przydatna na początkowych etapach ulepszania zarówno zdolności jak i ekwipunku.
  • Kryształy - Specjalna waluta wykorzystywana w szczególnych przypadkach i wydarzeniach.


Korzystając z opcji Czarny Rynek, czyli wirtualnego sklepu możemy wyposażyć się w kompletny pancerz oraz uzbrojenie. To czy będziemy kupować części pojedynczo czy całymi kompletami zależy już wyłącznie od gracza i stanu posiadanych kredytów, lecz warto zauważyć, że otrzymujemy niemały rabat podczas zakupu pełnych setów.
Każdy z przedmiotów posada 9 stopni ulepszenia co pozwala na niemałe wzmocnienie statystyk i zdolności bojowych.

gry mmo


Opcje społecznościowe, klimat i atmosfera

Jeśli już ukończymy wszystkie dzienne zadania i w oczekiwaniu na kolejnych rywali pod  Kopułą Gromu mamy chwilę wolnego czasu warto wejść w  interakcję z innymi graczami na ogólnym czacie lub wstąpić do Sfory, czyli gildii gdzie wspólnie z resztą towarzyszy możemy rozmawiać, wymieniać się opiniami, a nawet poszukać wsparcia i wspólnie udać się na arenę. Przynależność i współpraca z gildią niesie ze sobą szereg korzyści i bonusów.

 Zaskoczyło mnie, że w grze nie uświadczyłem żadnego "toksycznego gracza" wszyscy byli pomocni i uprzejmi, wulgaryzmy to naprawdę rzadkość. Przyjazna atmosfera dobra niezobowiązująca zabawa to na pewno wielkie zalety tej darmowej gry MMO. Jeżeli mowa o zaletach to nie sposób nie wspomnieć o tej świetnie wyglądającej szacie graficznej oraz płynności rozgrywki. Wszystkie elementy są dopracowane, nie znalazłem żadnych błędów od strony technicznej jak i związanych ze stylistyka.

Największym problemem (według mnie) jest brak podkładu dźwiękowego, który mógłby zbudować jeszcze lepsze wrażenie i klimat tego uniwersum. Rozgrywka nieco odstaje od dzisiejszych gier przegądarkowych i przypomina nieco stare klimaty z gier fabularnych, co dla mnie również jet sporą zaletą, ponieważ środowisko graczy ma już po dziurki w nosie bliźniaczo wyglądających klonów którymi zasypali nas azjatyccy wydawcy.

Darmowe gry na androida


Musze również wspomnieć o mikropłatnościach i świetnym zabiegu, który został wprowadzony do gry Obrońcy Galaktyki. Każdy gracz ma możliwość zakupu konta premium nie tylko za prawdziwe pieniądze, ale i również za wyżej wspomniane kredyty, które można zdobyć za wykonywanie zadań. Dzięki temu został zachowany balans rozgrywki, a gracze płacący za grę realnymi pieniędzmi nie mają przewagi nad resztą.

Jeżeli szukacie prostej gry z możliwością rozwoju własnego wirtualnego bohatera bez konieczności poświęcania długich godzin na rozgrywkę i cenicie sobie mobilność (gra działa płynnie na przeglądarkach komputerowych jak i na urządzeniach przenośnych z systemem Android i iOS) to nie ma nad czym się zastanawiać, jeśli jednak poszukujecie dynamicznej rozgrywki w czasie rzeczywistym z rozbudowanym światem i infrastrukturą to niestety nie jest to produkcja dla was.


 Zagraj w grę Obrońcy Galaktyki!
 
 
 
 
 
Gry Podobne do Obrońcy GalaktykiThe West, Hero Zero PL, Operation X, Shakes & Fidget, Łowcy Zombi: Apokalipsa

Autor: Arkadiusz Żurawski, dnia 25.11.2017 roku

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl