Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Wolni Farmerzy - Gry farmerskie na przeglądarkę


Wolni Farmerzy to darmowa gra MMO na przeglądarkę polegająca na prowadzeniu gospodarstwa. Uprawiając własną farmę zbieramy plony, hodujemy zwierzęta i uczymy się podstaw ekonomi na pobliskim rynku. Przyjazna atmosfera i rozgrywka pozbawiona jakiejkolwiek przemocy czy agresji, nastawiona głównie na rozwój i dobrą zabawę.


 Wolni Farmerzy to leciwa już gra przeglądarkowa od studia Upjers, która swoją premierę w Polsce miała pod koniec 2009 roku i była jedną z pierwszych gier farmerskich. Swoją popularność zawdzięcza platformie facebook na którym swojego czas była reklamowana i biła wszelkie rekordy popularności. Z czasem została jednak wyparta przez inne tytuły jak Big Farm czy My Little Farmies, co jednak nie zmieniło faktu, że nadal ma swoje spore grono odbiorców i zwolenników. Podkreślić trzeba również, że jest bardzo mało gier przeglądarkowych, które tak długo utrzymało się na rynku darmowych gier MMO i nadal są rozwijane oraz wspierane przez twórców.

gry farmerskie na przeglądarke

Zbieraj plony i hoduj zwierzęta w oknie przeglądarki

Aby rozpocząć zabawę wystarczy przegladarka WWW lub urządzenie przenośne, które takową obsługuje (smartfon lub tablet) i dostęp do internetu. Po krótkim samouczku (w którym nauczymy się siać i zbierać polny oraz odwiedzimy miasteczko w celu zakupu nasion) możemy już własnoręcznie zarządzać niewielką farmą. Początkowo mamy do dyspozycji zborze oraz marchew jednak z każdym zdobytym poziomem doświadczenia odblokowują się nowe gatunki roślin. Każda z nich charakteryzuje się własnym czasem w którym to kiełkuje i dojrzewa, a następnie można z niej zebrać oczekiwane plony. W grze znajdziemy ponad 30 różnych gatunków roślin. Po kilku zbiorach szybko zauważymy, że potrzebujemy nowego miejsca na nasze uprawy. Z pomocą przychodzi tutaj możliwość karczowania drzew i chwastów w celu pozyskania nowego poletka pod uprawy. Jeśli zdobędziemy pieniądze można wykupić kolejne pole.

Poza uprawą warzyw i owców w grze Wolni Farmerzy mamy możliwość hodować własne zwierzęta.W tym celu należy wybudować odpowiednie budynki (kurnik, owczarnia, obora, pasieka itp.) w których będą mieszkać nasze zwierzaki. Należy pamiętać o tym, aby regularnie je karmić i doglądać, a odwdzięcza się one nam jajkami, miodem czy mlekiem, które możemy sprzedać na pobliskim targu, a zdobyte pieniądze zainwestować w rozwój gospodarstwa.

gry farma pl

Handel i zdrowa rywalizacja!

Jeśli już na dobre zadomowimy się w naszym gospodarstwie warto wybrać się do miasteczka w którym poznamy nowych sprzedawców i zetkniemy się z ekonomią serwera oraz innymi farmerami. Na straganach zawsze znajdziemy interesujące towary zarówno te niezbędne do prowadzenia farmy jak nowe nasiona czy zwierzęta, a także elementy dekoracyjne. Dowiemy się tutaj również, że większość zdobytych przez nas plonów można wystawić na wirtualnej aukcji gdzie handlują wszyscy gracze na danym serwerze samodzielnie ustalając ceny, regulując w ten sposób popyt i podaż.

Kolejną forma interakcji są specjalne konkursy oraz zabawy w których to można rywalizować o cenne nagrody oraz unikalne dekoracje. Istnieje również opcja tworzenie wiejskich klubów które mają własną siedzibę i można je dekorować oraz ulepszać wspólnymi siłami.

gry farmerskie online

Wolni Farmerzy to kultowa gra farmerska w przeglądarce, która jest nadal ciekawą odskocznią i daje nam możliwość sprawdzenia się w roli farmera. Bardzo prosta i intuicyjna rozgrywka oparta na uprawie roślin i hodowli zwierząt oraz handlowaniu towarami w przyjaznej i zabawnej atmosferze. 

Niestety nie jest to browserówka idealna, można się doszukać tutaj kilku niedociągnięć w doczytywaniu oraz jakości animacji, a także barku ścieżki dźwiękowej w tle. Na plus zaliczyć można dostosowanie wersji przeglądarkowej  na urządzenia mobilne (multi-touch) Gra oparta na modelu free to play z dobrowolnym modelem mikropłatności.

 Zagraj w Wolni Farmerzy
 
 
 
 
Gry podobne do gry Wolni Farmerzy - My Little Farmies, My Sunny Resort, Big Farm PL, Miramagia, Rail Nation, Undermaster, My Free Circus, My Free Zoo


Autor: Arkadiusz Żurawski, dnia 17.03.2018 roku

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl