Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Zew Smoka 2 - jeden z najlepszych mmorpg po polsku ostatnich lat

Zew Smoka 2 jest kontynuacją popularnej gry MMO, która swojego czasu była uważana za jedną z najlepszych darmowych gier MMORPG w przeglądarce internetowej. 


Kontynuujemy przygody rozpoczęte w pierwszej części gry Dragons Call. Główny bohater nieco zmężniał oraz zdobył doświadczenie, które musi wykorzystać, aby ponownie stawić czoła niebezpiecznym bestią i tytułowym smokom, wypełniając przy tym szereg zadań, które owocują zwiększeniem posiadanego złota, poziomu oraz unikalnego ekwipunku.


mmorpg po polskuŚwiat oraz historia gry Zew Smoka 2 osadzony jest w klimacie średniowiecznego fantasy. Każda z lokacji charakteryzuje się aurą tajemnicy oraz niebanalną oprawą graficzną. Rozpoczynając rozgrywkę trafimy do miasteczka pod nazwą Wildshire w królestwie Stilland. W każdym z miast trafimy na kupców, alchemików płatnerzy, kowali, zleceniodawców zadań, u których zaopatrzymy się we wszystkie potrzebne przedmioty oraz znajdziemy odpowiednie zadania do wykonania. 

Bestionariusz w Zew Smoka 2 jest zróżnicowany i staranie przygotowany, próżno szukać kopii potworów z którymi walczyliśmy, każdą lokalizacje wyróżnia unikalna oprawa graficzna oraz rodzaje bestii.

Do wyboru rozpoczynając grę mamy trzy podstawowe klasy postaci:

  • Mag: korzysta z magicznych kosturów, para się magią żywiołów, specjalizuje się w potężnych atakach skierowanych na jednego przeciwnika lecz także zna ataki obszarowe.


  • Wojownik: jego głównym atutami jest posługiwanie się wielkim mieczem dwuręcznym oraz wysoka szansa na odparowanie ciosów


  • Zabójca: wyspecjalizowany w walce sztyletami, bardzo szybki i precyzyjny w swoim fachu. Ma największą szansę na wejście uników.


Każda z nich charakteryzuje się odmiennym stylem walki zarwano w zwarciu ja i na dystans. Niektóre potrafią zastosować atak obszarowy (atakuje kilku wrogów naraz). Początkowo przygodę rozpoczynamy w pojedynkę jednak po zdobyciu kilku poziomów będziemy mieli okazję rekrutować towarzyszy którzy wesprą nas w walce zwiększając tym samym skuteczność. W skład naszej drużyny poza ludźmi, orkami, bestiami czy robotami mogą wejść również tytułowe smoki. Na rozwój głównej postaci oraz towarzyszy mają wpływ trzy zasadnicze aspekty. Doświadczenie złoto oraz honor, Można je uzyskać na kilka sposobów. Zazwyczaj otrzymujemy je za wykonywania zadania czy za zabitych przeciwników, lecz w grze Zew Smoka 2 nie brakuje również wielu mini gier czy eventów, które efektywnie wpływają na sakiewkę oraz zdolności gracza.

Walka opiera się na turowym modelu znanym z podobnych tytułów MMORPG. Cios za cios tak potocznie gracze określają ten system. Taktyczne ustawienie drużyny odgrywa ważną role , niektóre postacie sprawdzają się lepiej w roli defensywnej (tank), a inne dysponują potężnym ciosem, lecz ich zdolności obronne są bardzo niskie. W takim wypadku jest to idealna postać do walki z drugie linii. Rozważne i przemyślane ustawienie drużyny to połowa sukcesu. Każdy poziom odblokowuje nowe umiejętności oraz dostęp do nowych instancji i zadań.

System komunikacji i interakcji z innymi graczami prezentuje się bardzo interesująco. Poprzez główny czat możemy porozmawiać z graczami i znaleźć w ten sposób towarzyszy podróży, wybrać się wspólnie na światowego bossa (world boss), stworzyć i rozwijać gildię lub powalczyć na arenie. Gracze chętnie łącza się w grupy gdyż przynosi to wiele korzyści w postaci unikatowych przedmiotów czy większej ilości złota lub doświadczenia.


gry mmorpgPonad to w grze Zew Smoka 2 znajdziemy mnóstwo innych dodatków których jest naprawdę wiele i są wykonane na wysokim, niebanalnym poziomie. Mowa tutaj między innymi o codziennym systemie wynagrodzeń (nawet jeżeli nie gramy otrzymujemy z tego tytułu jakieś profity). Możliwość pojmania „sługusa”, eskortowanie postaci, gry karciane, horoskop, qest-zagatki, uprawa własne farmy i wiele inny atrakcji, które sprawiają, że zawsze jest coś ciekawego do zrobienia.

Podsumowując, gra na pewno zasługuje na uwagę ze względu na dopracowanie i różnorodność świata. Jest idealna propozycją dla graczy którzy nie chcą spędzać całego dnia przed komputerem, ponieważ rozgrywka zapewnia wiele zabawy nawet gdy poświęcamy jej kilka minut dziennie. Szybki dostęp z przeglądarki internetowej (można grać na każdym urządzeniu z dostępem do internetu, polska wersja językowa, nieustannie powiększające się grono polskich graczy, to wszystko sprawia, że każdy kto lubi gry mmo w świecie fantasy powinien spróbować swoich sił i poczuć klimat Zew-u Smoka.

Edit: czasami gracze nie mogą zalogować się na serwer gry. Problem można łatwo rozwiązać zmieniając przeglądarkę internetową (Mozilla, Internet Explorer, Opera itd.)

 

 Zagraj w Zew Smoka 2


  


Author: Arkadiusz Żurawski, dnia 30.01.2015r.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl