Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Smoczy Rycerz - MMORPG po polsku w fantasycznej smoczej krainie

Gra Smoczy Rycerz jest darmową grą przeglądarkową z gatunku mmorpg z kilkoma elementami rozgrywki strategicznej. Świat fantasy w którym rozgrywają się wydarzenia ogarnięty jest wojną pomiędzy ludźmi a mistyczną smoczą armią. Wykonując zadania wspólnie z towarzyszami gromadzimy złoto doświadczenie i nowy ekwipunek, dzięki którym mamy szansę przeciwstawić się armii zła.Historia świata tej darmowej gry MMO, która jest dostępna w polskiej wersji językowej, owiana jest tajemnicą. Wiadomo jedynie, że w konflikt pomiędzy ludźmi, a armią smoków zamieszani są również bogowie. Eksplorując ten tajemniczy i fantastyczny świat natkniemy się na liczne niebezpieczeństwa. Na szczęście do naszej drużyny dołączą towarzysze z rozmaitymi umiejętnościami, uzupełniając braki głównej postaci oraz wzmacniając ogólną siłę obrony i ataku. Każda wygrana walka wzmacnia zespół i przygotowuje ją do ostatecznego starcia!

Rozpoczynając zabawę w grze Smoczy Rycerz każdy z graczy staje przed wyborem klasy:

Dragon Knight - Nowa postaćRycerz – potężny wojownik wyposażany w solidna tarcze oraz miecz. W starciu korzysta zarówno z ataków ofensywnych jak i defensywnych co czyni go wszechstronną postacią. W trudnych sytuacjach jest w stanie skupić uwagę przeciwników i obronić towarzyszy. Każdy z rycerzy składa przysięgę nakazującą chronić miasto Chwały i okoliczne krainy przed smoczą armią.

Czarodziej – Mistrz w swoim fachu, perfekcyjnie panuje nad mocą magiczną. Szybki i potężny. Jego atutem jest siła ataku, kosztem nieco słabszej obrony w porównaniu do rycerza. Korzysta z magicznych różdżek i kosturów, które znacząco podnoszą jego możliwości.


Smoczy Rycerz – system walki, wymagający zmysłu taktyczno - strategicznego i wyczucia czasu.

Rodzaj oraz mechanika tej gry mmorpg nie jest niczym niezwykłym, istnieje wiele podobnych gier mmo przypominających Dragon Knight. Jednak autorzy postanowili dodać coś od siebie, chcą uniknąć zapewne powtarzalności i monotonii. Mowa tutaj o turowym, nieco bardziej rozbudowanym systemie walki w którym można własnoręcznie decydować o wyborze konkretnego ataku czy zdolności obronnej. Każdy z bohaterów posiada własny pasek umiejętności, które można dodatkowo edytować i zamieniać. Taki zabieg daje graczom większe pole manewru i satysfakcję z pojedynków.

Dragon Knight - MiastoCo do zadań i linii fabularnej nie należy oczekiwać fajerwerków, czasami natkniemy się na ciekawy zwrot akcji. lecz pomimo to fabuła gry Smoczego Rycerza schodzi nieco na drugi plan, przytłoczona RPG-ową charakterystyką. Znacznie bardziej interesujące wydaje się rozwijanie postaci, szukanie nowych rozwiązań i doskonalenie wyposażenia.
Liczne funkcje oraz mini zadania zachęcają tylko do tego. Autorzy gry przygotowali szereg możliwości oraz specjalnych lokacji gdzie można zdobyć unikalne przedmioty i więcej doświadczenia.
Dobrym przykładem są regularnie przeprowadzane eventy („Dzika grabież”, „Najeźdzcy”, „Bitwa gildii”), Alchemia czy Próby.

Dragon Knight- WalkaWarto również wspomnieć o standardowych możliwościach, które można teraz znaleźć w niemal każdej grze tego gatunku, są to wierzchowce, możliwość wspólnej zabawy (party) obdarowywanie, handel, system gildii czy codzienne wyzwania.
Nie znaczy to, że w grze Smoczy Rycerz nie znajdziemy innowacyjnych rozwiązań. Ciekawa opcją jest funkcja „Grabieży” w której w losowym miejscu na mapie pojawia się skarb a gracze maja 15 sekund na znalezienie go, po czym muszą o niego walczyć między sobą lub „Niewolnik” gdzie po pokonaniu innego gracza zmuszamy go za pomocą tortur do pracy dla nas na określony czas.

Każdy nowy poziom owocuje w zadania odblokowując nowe lokacje i możliwości. Gdy znudzimy się linia fabularną zawsze można udać się na arenę gdzie można pojedynkować się z innymi graczami lub walczyć w wspólnie na rajdach.

Dragon Knight - Mapa świata MMOSystem tworzenia i ulepszania przedmiotów nie zaskakuje niczym nowym, lecz nie można się do niego przyczepić. Praktycznie każdy przedmiot czy to element zbroi czy broń można, ulepszać za pomocą specjalnych klejnotów ewolucji czy syntezy, dopasowując go w odpowiedni sposób dla każdej postaci. Poza odpowiednia ilością złota, która jest niezbędna do enchantowania, wymagane są również odpowiednie materiały.

Podsumowując, gra Smoczy Rycerz to jedna z ciekawszych propozycji darmowych gier MMORPG w świecie Fantazy (po polsku). Przemyślany nieco innowacyjny system walki, liczne eventy, i funkcje do tego świetna oprawa wizualna dźwiękowa. Dodając do tego fakt iż gra posiada ponad 20 serwerów (w planach są kolejne) i przeważającą Polonię na każdym z nich warto przyjrzeć się nieco dokładniej tej z pozoru niczym nie wyróżniającej się grze przeglądarkowej. Zagraj w Dragon Knight


* uwaga: czasami podczas logowania poprzez przeglądarkę Mozilia Firefox występuje problem z komunikacją z serwerem. Zalecane jest korzystanie z innej przeglądarki: Chrome, Opera lub IE.


Autor: Arkadiusz Żurawski, dnia 16.10.2015r.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl