Newsletter                   Facebook                    Youtube                    Google+                    Twitter                                                                
Obsługiwane przez usługę Blogger.

GoodGame Empire PL – strategie na przeglądarke

  GooodGame Empire to strategia czasu rzeczywistego (akcja gry toczy się nawet wtedy jak się wylogujemy). Osadzona w trudnych czasach, gdzie ilość posiadanej armii stanowi prawo. Jest darmową grą mmo, dostępną na przeglądarki internetowe. Budujemy i umacniamy nasze królestwo, atakujemy oraz bronimy się przed wrogiem. Akcja dzieje się na średniowczesnych ziemiach obfitujących w bogactwa i surowce naturalne.


Gra cieszy się wielką popularnością, czasami można zobaczyć nawet jej reklamę w telewizji, co świadczy o ogromnym budżecie autorów oraz wysokiej jakości samej gry. Jeśli GodGame Empire nie była by jedną z najlepszych gier strategicznych, to nie utrzymała by się tak długo i tak wysoko na rynku.

Jako nowy gracz, otrzymamy na własność niewielki zamek wraz z niezbędną infrastrukturą i przez okres 7 dni będziemy mogli bawić się w rozbudowę, poznawać mechanikę testować większości opcji. Po upływie tego czasu skończy się ochrona przed innymi graczami i od tej pory możemy zostać zaatakowanie, ale i również my możemy wybrać się na podbój. Należy wykorzystać jak najlepiej ten czas i stworzyć wszechstronne królestwo, z mocnymi murami, i wyszkoloną armią.
Jeśli staniesz na wysokości zadania i odrobisz lekcje, można śmiało rozpocząć rywalizacje pełną gębą.

Warto więc napisać kilka słów jak umocnić królestwo i poprawnie nim zarządzać. Gospodarka oparta jest na surowcach niezbędnych do wznoszenia nowych budowli oraz zapewnienia godnych warunków własnym poddanym. Wyróżniam trzy zasadnicze rodzaje : Kamień, Drewno oraz Żywność. W pierwszych dniach rozgrywki w GoodGame Empire trzeba się skupić na surowcach naturalnych, które otaczają nasz zamek. Im więcej uda się ich pozyskać tym lepiej. Na początek skup się na potrzebach mieszkańców odpowiedzialnych za wszystkie prace. Wbuduj im domy, zapewnij im żywność i poczucie bezpieczeństwa. Kolejnym krokiem jest umocnienie pozycji strategicznych oraz szkolenie własnej armii. Solidne mury i wierze obronne oraz wojsko z prawdziwego zdarzenia nie raz uchronią Cię przed najeźdźcą oraz zwiększą czas na dalszą rozbudowę. W zamian za bezpieczeństwo można nałożyć podatek na obywateli i tym samym zwiększyć ciężar własnej  sakiewki. Jeżeli uda się wyjść obronną ręką z pierwszych potyczek, zyskasz uznanie innych graczy, którzy zastanowią się dwa razy zanim spróbują położyć łapy na twoich skarbach.

W pewnym momencie złoża naturalne zaczną się kończyć i w takim przypadku należy jak najszybciej zareagować. Nie czekaj do samego końca bo może być za późno. Jeżeli zauważysz, że znaczna brakować surowców wykorzystaj zebrane podatki i udaj się na targ w celu zakupienia zapasów. W tym samym czasie pora rozpocząć działania wojenne. Aby zyskać dostęp do nowych terenów oraz ograbić wroga ze skarbów, należy wybrać cel i podbić go za wszelką cenę. Średniowieczne realia rządzą się własnymi prawami, przeżywa silniejszy, dla słabiaków nie ma tutaj miejsca. Możliwości militarne są naprawdę duże. W grze GoodGame Empire znajdziesz zróżnicowane jednostki zarówno defensywne jak i ofensywę, piechurów, jazdę konną oraz maszyny oblężnicze. Każdy z oddziałów jest prowadzony przez dowódce ze specjalnymi umiejętnościami.
Nieoceniona są również usługi szpiegów, którzy potrafią niepostrzeżenie wkraść się w szeregi wroga i pozyskać cenne informacje na jego temat.

Gry przeglądarkowe często odbierane są przez graczy za coś gorszego, niewartego uwagi. Jednak w obecnych czasach dorównują one klasycznym produkcją, mało tego, posiadają jedną zasadniczą cechę, która sprawia iż to rozwiązanie sprawia większą frajdę. Mowa tutaj o grze wieloosobowej. Rywalizacja z innymi graczami w czasie rzeczywistym to wisienka na torcie. Możliwość współpracy oraz walki znacznie poprawia grywalność. Nie inaczej jest w GoodGame Empire. Nie sądzę aby ta gra odniosła taki sukces w produkcji singleplayer (gra jednoosobowa). Poza walką możliwe jest jeszcze handlowanie z całą społecznością graczy i rozmowa na czacie.


 Zagraj w GoodGame Empire PL0 komentarze:

Prześlij komentarz

Zagraj w Islandoom

Bądź na bieżąco:

Polub KopalniaMMO.pl na Facebooku Subskrybuj KopalniaMMO.pl na Youtube Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter Obsewuj KopalniaMMO.pl na Twitter

Gry MMO:

Zagłosuj na nas:

TOP50 Gry RPG online - najlepsze internetowe gry online, gry przeglądarkowe i MMORPG | Toplista i-rpg.pl